Jonathan Davis o konflikcie z Metallicą. „Nagadałem trochę g***a”

Relacje pomiędzy różnymi zespołami nie zawsze układają się najlepiej. Wie o tym Jonathan Davis, który ma na koncie spięcie z Metalliką. Wokalista grupy Korn opowiedział o nim, goszcząc w podkaście JabberJaw Media.

W połowie lat 90., kiedy Korn robił furorę, propagując nu-metalowe brzmienie, wiele oldschoolowych zespołów mocno złagodziło brzmienie. O tym, jaki stosunek miał do tego Korn, w rozmowie z prowadzącym JabberJaw Media opowiedział Jonathan Davis.

– Jeśli chodzi o nas, nie obchodziła nas Matallica ani metal w ogóle – stwierdził wokalista. – Najbardziej metalowym zespołem, którym się inspirowaliśmy, była Sepultura, ale poza tym byliśmy zupełnie inni. Nie byliśmy nigdy zespołem metalowym w takim sensie, jak Metallica czy Iron Maiden. Robiliśmy coś nowego i trzymaliśmy się z dala.

W 1996 r., kiedy Korn promował materiał z płyty „Life Is Peachy”, drogi Korna i Metalliki nieoczekiwanie połączyły się. Czterej jeźdźcy zaprosili zespół na trasę Poor Touring Me, w którą wyruszyli wraz z wydaniem „Load”. Dla Jonathana Davisa była to trudna trasa.

– Nie ruszało nas to, co robiła Metallica. Miałem z tym problem i powiedziałem to. Byliśmy z nimi w trasie; to była nasza pierwsza trasa z Metallicą. Powiadziałem coś prasie, a oni wzięli to i wycięli. Moją wypowiedź brzmiała: „Wolałem Metallicę, kiedy byli mężczyznami”. Podeszli do mnie i powiedzieli: „Ty tak pieprzysz?” Ja na to: „Tak. Przepraszam”. Byłem przestraszony. James Herfield, Kirk Hammet i reszta patrzyli na mnie. To była moja pierwsza trasa z nimi… Kocham ich, ale tak, nagadałem trochę gówna – przyznał Davis.

– To było po prostu dziwne – materiał z „Load” podsumował lider Korna. – Do dziś uwielbiam Metallicę. Byli bardzo, bardzo w porządku w stosunku do nas na różnych trasach – zaznaczył Davis.

Cóż, JD nigdy nie owijał w bawełnę. Metallicę muzyk atakował również wtedy, gdy zespół wypuścił album „St. Anger”. Krótko po premierze płyty w 2003 r. Davis określił album „najbardziej gównianą rzeczą, jakiej kiedykolwiek słuchał”, zarzucając mu amatorską produkcję i fatalne brzmienie bębnów.

Przypomnijmy: Davis wraz z Kornem mają okazję do wykazania się. Grupa oficjalnie rozpoczęła pracę nad nowym albumem. W studiu wspiera ją producent Nick Raskulinecz odpowiedzialny za brzmienie m.in. ostatnich wydawnictw Alice In Chains i Halestorm. Nowy materiał Korna poznamy najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Merch Korna znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV