Johnny Rotten głównym bohaterem Jarocin Festiwalu 2018

Johnny Rotten będzie głównym bohaterem tegorocznej odsłony Jarocin Festiwalu – jako jeden z dwóch ambasadorów wydarzenia i zarazem jego główna gwiazda. Wokalista pojawi się w Jarocinie wraz z formacją Public Image Limited.

Tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Sam festiwal po raz kolejny odbędzie się w formule, w której odbył się w 2017 r., śmiało wkraczając w przestrzeń miejską bezsprzecznej „stolicy polskiego rocka”.

Na czterech scenach w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, nie zabraknie też konkursu Rytmy Młodych, w którego jury w tym roku zasiądzie m.in. Katarzyna Nosowska – laureatka Rytmów w roku 1992.

Nawiązań do historii festiwalu będzie jednak więcej. Wśród ambasadorów Jarocin Festiwalu znalazł się bowiem legendarny punkrockowiec – Johnny Rotten!

„Razem z Sex Pistols zrewolucjonizował muzykę i kulturę, dając światu punk rocka. Od 40 lat stoi na czele Public Image Limited (PiL), z którym wystąpi na tegorocznym Jarocin Festiwalu” – informują organizatorzy imprezy, zaznaczając, że to właśnie Rottenowi poświęcone będą festiwalowe projekcje filmowe, spotkania literackie, przede wszystkim zaś koncerty.

Z rodzimych artystów – rolę Ambasadora JF’18 przyjmie Wojtek Mazolewski. Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Mazolewski należy do najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. W Jarocinie wystąpi z programem Punk Freud Army, ale nie tylko. Rola Ambasadora to także współkreacja festiwalowych projektów specjalnych, spotkania i panele tematyczne oraz aktywności pozamuzyczne. Jakie? Tego dowiemy się wkrótce.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku Jarocin Festiwal odbywał się w dniach 14-16 lipca. Naszą videorelację z wydarzenia udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV