Jinjer zdradza szczegóły nowego minialbumu. Premiera „Micro” w 2019

Znamy szczegóły nowego minialbumu Jinjer. „Micro” ukaże się wraz z początkiem 2019 r. Na krążek złoży się 5 nowych utworów ukraińskiej grupy. „Mamy wrażenie, że stworzyliśmy potwora” – komentuje Eugene Abdiukhanov, basista Jinjer.

Nie w 2018 r., jak wcześniej zapowiedziano, a na początku 2019 r. do sprzedaży trafi nowa epka Jinjer.

– Prawie dwa i pół roku od wydania płyty „King Of Everything” oraz promującej ją trasy zapragnęliśmy ponownie zająć się tworzeniem nowej muzyki – tłumaczy basista Eugene Abdiukhanov. – Pragnienie pisania nowych utworów stawało się coraz silniejsze. Możecie sobie wyobrazić, że całą tę energię przełożyliśmy na coś wyjątkowego i świeżego. Mamy wrażenie, że stworzyliśmy potwora.

Minialbum „Micro” to odpowiedź na lawinowo rosnące zainteresowanie zespołem. Pochodząca z Ukrainy ekipa wraz z końcem października rozpoczęła kolejne tournée, które tym razem obejmie przeszło 70 przystanków w kilkudziesięciu krajach.

– Ostatnim razem, kiedy byliśmy w USA, graliśmy trasę z Cradle Of Filth. Naszym planem było wrócić na Ukrainę jesienią i zrobić album. Pod koniec trasy Dez Fafara z Devildriver, nasz menadżer, zawołał mnie i powiedział: „Okej, Eugene, musicie wrócić jesienią”. Ja na to: „Dez, planujemy zrobić album”. Odpowiedział: „Nie, ważniejsze jest być tu i grać. Musicie stworzyć podkład dla zespołu. Wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze. Musicie tu wrócić”. Próbował przekonać mnie i innych z ekipy – opowiadał niedawno Eugene Abdiukhanov.

– Stwierdziliśmy, że możemy wrócić, ale jednocześnie nie możemy, bo musimy stworzyć nowe utwory. Osobiście uważam, że nie możemy grać więcej tych samych numerów. Potrzebujemy czegoś nowego. Ustaliliśmy, że nagramy minialbum – wyjaśnił basista.

Przypomnijmy: polski koncert Jinjer odbędzie się 20 stycznia. Zespół wystąpi w Krakowie wraz z Amorphis, Soilwork i Nailed To Obscurity. Wydarzenie organizuje Knock Out Productions.

Na koncie Jinjer znajdują się trzy albumy. Drugi, „Cloud Factory”, pierwotnie wydany własnym sumptem w 2014 r. jest dostępny ponownie za sprawą Napalm Records.

Koszulki ze wzorem „Cloud Factory” znajdziecie w RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV