J.D. Overdrive coveruje formację Ghost. „Ritual”

Kolejnego coveru doczekał się Ghost. Z twórczością szwedzkiej formacji zmierzyła się ekipa J.D. Overdrive, która przy okazji prac nad albumem „Wendigo” zarejestrowała własną wersję utworu „Ritual”.

„Początkowo chcieliśmy to wypuścić jako bonus do wydania kasetowego «Wendigo», ale z racji że takiego wydania jednak nie będzie nakręciliśmy taki oto króciutki klip i wrzucamy całość do sieci. Przed wami nasza wersja «Ritual» z repertuaru Ghost, nagrana podczas sesji do «Wendigo»” – wyjaśnia zespół.

J.D. Overdrive to pochodzący z Katowic zespół southern metalowy, który na polskiej scenie obecny jest od ponad 10 lat. W jego dorobku znajdują się cztery płyty, a także split nagrany z grupą Palm Desert. Na swoim koncie katowiczanie mają ponadto koncerty u boku m.in. Black Label Society, Clutch, Red Fang i Saxon.

Ostatnim wydawnictwem J.D. Overdrive jest wspomniany album „Wendigo”. Krążek ukazał się w 2017 r.

– Mam straszną blokadę, jeżeli chodzi o mówienie o swoich tekstach. Koncepcja zamyka się w kilku z nich, nie we wszystkich. Skąd się wzięła? Kilka lat temu przeczytałem parę artykułów o Wendigo. Uznałem, że to ciekawe zjawisko, ciekawy mit. Przewertowałem Wikipedię wzdłuż i wszerz. W jakiś sposób mnie to zafascynowało – genezę nazwy płyty w niedawnym wywiadzie tłumaczył nam Suseł, głos J.D. Overdrive. – Kiedy pracowaliśmy nad ostatnim albumem, potrzebowałem jakiejś inspiracji, ogólnego kierunku, w jakim mogłyby pójść teksty. Pojawiło się Wendigo. To szeroki temat, ale teksty, które się o niego w jakiś sposób ocierały, pasowały mi do tej muzyki.

– Na pewno nie jest to ścisły, zamknięty koncept. Tu chodzi o różne aspekty zjawiska Wendigo, które są ze sobą powiązane. Raz chodzi o kanibalizm, raz o psychozę Wendigo, innym razem po prostu o tego mitycznego potwora z lasu. Wszystko sprowadza się do bestii wewnętrznej i to do tego odnosi się większość tekstów. Raz ta bestia może być nienawistna, raz pożądliwa. Zależało mi, żeby przedstawić to w zróżnicowany sposób – zaznaczył wokalista.

Nasz wywiad z J.D Overdrive w całości możecie sprawdzić via [link]

Cover Ghost w wykonaniu zespołu udostępniamy poniżej.

J.D. Overdrive możecie śledzić na Facebooku via [link]

fot. M. Lebiocka

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV