Iron Maiden podsumowują Legacy Of The Beast Tour

Za nami kolejna trasa Iron Maiden. Europejska odsłona Legacy Of The Best Tour przechodzi do historii. Zespół podsumowuje tournée specjalnym filmem i dziękuje fanom za wsparcie w ostatnich miesiącach.

Trasa Legacy Of The Beast Tour, którą Iron Maiden rozpoczęli 26 maja w Estonii, dla legendarnych metalowców była okazją do promocji ich ostatniego albumu, a także gry firmowanej ich marką. Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. 10 i 11 sierpnia Ironi zagrali dwa ostatnie koncerty w ramach tournée, żegnając się z rodzimą, angielską publicznością.

Kiedy Iron Maiden wrócą na koncertowy szlak? To się dopiero okaże (jako potencjalny termin podaje się początek 2019 r.). Póki co legendarni heavymetalowcy dziękują fanom za dotychczasowe koncerty w ramach Legacy Of The Beast Tour.

– Czas, by się pożegnać – w filmie udostępnionym przez zespół do fanów zwraca się Bruce Dickinson.

– Chciałbym grać tę trasę przez następne kilka miesięcy. Zleciało za szybko. Nie mogę uwierzyć, że zagraliśmy 38 koncertów, występując dla 750 tys. ludzi i spotykając się z takim przyjęciem – komentuje muzyk. – Jestem dumny z zespołu i z ekipy, która nam pomagała.

O tym, że trasa okazała się pod wieloma względami sukcesem, pisaliśmy już wcześniej. Legacy Of The Beast Tour była jedną z najlepiej sprzedających się tras koncertowych ostatnich miesięcy. Warto odnotować, że Ironi bez problemu wypełnili Tauron Arenę, gdzie w sumie zagrali dwukronie: 27 i 28 lipca.

Materiał podsumowujący Legacy Of The Beast Tour udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Iron Maiden, trwająca 18 min. suita „Empire of the Clouds”.

Koszulki, czapki i i inne gadżety związane z Iron Maiden kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Samuel Aguiar (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV