Illusion wrzuca drugi bieg. 9 marca nowy album i start trasy

Odliczanie czas zacząć – w najbliższy piątek, 9 marca, ekipa Illusion będzie świętować premierę nowego albumu. Koncerty z materiałem z  „Anhedonii” zespół rozpocznie tego samego dnia. Pierwszymi przystankami na trasie będą Kraków (9 marca), Katowice (10 marca) i Poznań (11 marca).

10 utworów, w tym singiel „Kto jest winien”, który Lipa & Co. zaprezentowali jeszcze w 2017 r. – tak w skrócie przedstawia się temat szóstego longplaya Illusion, jednego z najbardziej wyczekiwanych albumów roku w kategorii rock/metal.

„Od pierwszych dźwięków nie ma wątpliwości, kto jest autorem płyty” – zapewnia wydawca. „Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu”.

Za produkcję i mastering krążka odpowiadają Szymon Sieńko i Grzegorz Piwkowski. Gościnnie w utworze „Śladem krwi” na krążku wystąpił Litza (Luxtorpeda).

– Będzie oparty na tym, co robiło Illusion. Będzie powrotem do tego, co robiliśmy na drugiej i trzeciej płycie – o materiale z „Anhedonii” przy okazji niedawnego spotkania opowiadał nam Lipa. – Taką czuliśmy wenę, takie dźwięki wychodziły nam spod palców. Oczywiście nie będzie to żadna forma autoplagiatu. Chodzi o moc, o klimat riffów, o bezkompromisowość treści. To będzie siła tego materiału – podkreślał frontman Illusion.

Więcej o treści „Anhedonii” Lipa mówił nam podczas ubiegłorocznego Materiafestu: – To będą mroczne historie. Rzeczywistość nie nastraja optymistycznie. Jest dość mrocznie, choć są też historie, gdzie jest światełko na końcu tunelu. Opowiadam o swoich stanach, o tym, jak obecnie widzę świat. Na pewno nie będzie wesoło – podsumował wokalista.

„Anhedonia” będzie drugim albumem Illusion nagranym po 10-letniej przerwie w działalności. Poprzedni („Opowieści”) ukazał się w 2014 r.

„Anhedonię” przedsprzedażowo kupicie via [link]

Przypomnijmy: wraz z premierą krążka rozpocznie się trasa promująca „Anhedonię”. Pierwszy koncert odbędzie się 9 marca w Krakowie. Szczegółowo o trasie pisaliśmy w artykule: „Illusion zdradza szczegóły trasy. 2 koncerty na Wyspach i 11 w Polsce”.

fot. Kobaru (www.kobaru.pl)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV