„Human. :II: Nature.” – nowy album Nightwish już jest!

W ostatnim czasie wszystko, co można było przełożyć, zostało przełożone, ale na szczęście nie premiera nowej płyty Nightwish. Fińska formacja nie odpuściła premiery albumu „Human. :II: Nature.”. Krążek właśnie trafił do obiegu!

„Human. :II: Nature.” to dziewiąty longplay jednego z najpopularniejszych fińskich zespołów. Na podwójnym albumie znalazło się 10 premierowych utworów, w tym rozłożona na osiem ścieżek kompozycja „All The Works Of Nature Which Adorn The World”.

Tematycznie album „Human. :II: Nature.” obejmuje relacje ludzkości z naturą, technologią i sztuką. Znajdziecie na nim elementy rocka, ale też srogiego metalu i neoclassical.

– Już przy pierwszych dźwiękach powiedziałam: „O tak!”. To brzmi bardzo jak Nightwish, czego wiele osób oczekuje – jeszcze przed premierą opowiadała wokalistka Floor Jansen, dla której „Human. :II: Nature.” to drugi album nagrany z Nightwish (Jansen na stałe dołączyła do Nightwish w 2013 r. – red.).

– Przypuszczam, że osobom, które już znają Nightwish, będzie się podobało – podsumowała wokalistka.

Odsłuch całej płyty udostępniamy poniżej.

Nightwish istnieje od 1996 r. Zespół założyli Tuomas Holopainen i Emppu Vuorinen, którzy zaprosili do współpracy Tarję Tutunen, świetnie śpiewającą koleżankę ze szkoły. Z Tarją Nightwish nagrał pięć pierwszych albumów po dziś dzień cieszących się ogromną popularnością. W 2005 r. drogi Nightwish i Tarji rozeszły się. W latach 2007-2012 wokalistą grupy była Anette Olzon. Dziś za mikrofonem w Nightwish niepodzielnie rządzi Floor Jansen.

Polski koncert Nightwish zgodnie z planem ma odbyć się 11 czerwca na Mystic Festival w Krakowie. Przyszłość tegorocznej odsłony festiwalu stoi jednak pod znakiem zapytania. Organizatorzy wkrótce mają wydać stanowisko w sprawie imprezy.

Merch Nightwish znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV