Halloween w klimacie rock/metal #playlista

Nie wiemy jak wy, ale my na dobre poczuliśmy klimat Halloween. Za wcześnie? Kto nie zastanawia się już nad przebraniem, niech pierwszy rzuci dynią (koniecznie w wersji Jack-o’-lantern). Oto zestaw killerów, które zagwarantują wam halloweenowy nastrój. Przestraszą was Ozzy Osbourne, Alice Cooper i inni!

Helloween – „Pumpkins United”

Uznaliśmy, że nie wypadałoby zacząć od czegoś innego. Jeden z ostatnich singli Helloween to oldschoolowy, heavymetalowy klimat i dynie w roli głównej. W skrócie: Helloween na Halloween.

Alice Cooper – „Feed My Frankenstein”

Alice Cooper ewidentnie należy do ludzi, dla których Halloween mogłoby trwać cały rok – wszak nie bez powodu mówi się o nim jako o ojcu horror rocka. Alice szokuje i przeraża od zawsze. Czy coś się w tej kwestii zmienia? Nie. Posłuchajcie jego nowych singli, a sami się przekonacie. My jednak stawiamy na klasykę. Feed My Frankenstein!

Ozzy Osborne – „Mr. Crowley”

Kogo jak kogo, ale Ozzy’ego Osbourne’a po prostu nie mogło tu zabraknąć. Głos Black Sabbath należy do najmroczniejszych frontmanów wszech czasów. Kiedyś sam wyznał, że czasem jest przerażony byciem Ozzym Osbournem – i że wolałby być Stingiem. Dobrze, że nie Aleisterem Crowleyem, któremu poświęcił jeden ze swoich najważniejszych utworów…

Black Label Society – „Room of Nightmares”

Wygląda na to, że powrót do zespołu Ozzy’ego Osbourne’a udzielił się Zakkowi Wylde’owi, który w niedawnym singlu swojego zespołu Black Label Society zaprasza do pokoju koszmarów. Wprawdzie nie jest w nim tak upiornie, jak można by się było tego spodziewać, ale bądźmy szczerzy: czy Zakka Wylde’a można się przestraszyć?

Ghost – „Square Hammer”

Wyobrażacie sobie Halloween bez duchów? My nie. Ghost musiał się tu znaleźć. Na halloweenową audiencję zaprasza sam Papa Emeritus.

Misfits – „Friday the 13th”

Jeśli Alice Cooper jest prekursorem horror rocka, to to samo można powiedzieć o Misfits – ale w kontekście horror punku. Klimat tworzą od 30 lat. Choć do wydania nowego albumu raczej się nie kwapią, w ubiegłym roku wypuścili epkę „Friday the 13th”. Na Halloween jak znalazł.

Marilyn Manson – „This Is Halloween”

Skomponowany na potrzeby filmu „Miasteczko Halloween” przez Danny’ego Elfmana utwór „This Is Halloween” doczekał się co najmniej kilku wersji, ale ta jest wyjątkowo przerażająca. Trudno wyobrazić sobie, by ktoś mógł zaśpiewać to lepiej niż Marilyn Manson…

Hollywood Undead – „We Own The Night”

Podobno są takie miasta, które nigdy nie śpią. Nie mamy wątpliwości, że Los Angeles to jedno z nich. Tamtejsza ekipa Hollywood Undead nie wygląda na taką, której bliski jest odpoczynek (wieczny ani żaden inny). Pamiętajcie o nich w noc Halloween, bo pewnie będą straszyć po drugiej stronie oceanu – najpewniej w maskach. Wbrew pozorom to dobry soundtrack na halooweenową imprezę.

Ministry – „Everyday is Halloween”

No właśnie – jak już Halloween się skończy, a wy nie będziecie mieli dość, możecie sobie tego posłuchać. Everyday is Halloween!

fot. Ross Halfin (CC BY 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV