„Hail to the Chief” – nowy singiel Prophets of Rage

Kolejny singiel wraz z klipem wypuszcza supergrupa Prophets of Rage. Zespół, którego skład tworzą byli członkowie Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill, znów atakuje Donalda Trumpa.

– Cel jest prosty: muzyka ma niszczyć – o świeżo wydanym debiucie Prophets of Rage mówi Tom Morello, gitarowy fundament supergrupy, wcześniej etatowy członek Rage Against The Machine i Audioslave. – We wszystkich wywiadach dużo mówimy o polityce, ale kamieniem węgielnym jest to, że muzyka musi niszczyć, a my musimy nie tylko sprostać naszemu dziedzictwu, musimy zrobić coś, co jest ponad to, coś prawdziwego, coś niepokornego i współczesnego.

Grupa od początku swojej działalności podkreśla, że jej twórczość jest narzędziem do walki z uprzedzeniami i problemami współczesnego świata, przede wszystkim z problemami USA, skąd pochodzą członkowie Prophets of Rage.

Słuchając „Hail to the Chief”, najnowszego singla supergrupy, trudno oprzeć się wrażeniu, że największym problemem Stanów Zjednoczonych jest Donald Trump. Czy rzeczywiście tak jest, nie wyrokujemy – polityka nie należy do naszych specjalności. Zamiast tego polecamy odsłuch „Hail to the Chief”.

Utwór wraz z klipem udostępniamy poniżej.

Skład Prophets Of Rage tworzą Tom Morello (RATM/Audioslave), Tim Commerford (RATM/Audioslave), Brad Wilk (RATM/Audioslave), DJ Lord (Public Enemy), Chuck D (Public Enemy) i B-Real (Cypress Hill).

Merch Rage Against The Machine znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV