Guns N’ Roses wydadzą nowy album. Slash potwierdza

To już niemal pewne: nowy album Guns N’ Roses jest na horyzoncie. Slash potwierdził wcześniejsze przecieki. „Zaczęliśmy prace nad nowym materiałem” – już oficjalnie poinformował gitarzysta.

Temat kolejnej płyty Guns N’ Roses jest na tapecie od miesięcy, ale do tej pory funkcjonował raczej w sferze spekulacji. Przełom nastąpił w kwietniu, kiedy na instagramowym profilu firmy serwisującej wzmacniacze Slasha pojawił się przeciek. Zgodnie z informacjami nieopatrznie przekazanymi przez firmę Kruse Kontrol Slash miał na przełomie kwietnia i maja stawić się w studiu Axla Rose’a. Czy tak rzeczywiście się stało? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Rozmawiając z radiostacją 101 WRIF, Slash rozwiał wszelkie wątpliwości.

– Do tej pory jeszcze nic nie zrobiliśmy, dlatego nie lubię o tym mówić – przyznał muzyk. – Dobrze wiecie, że ludzie mają w zwyczaju promować gówniane rzeczy, wygadując różne bzdury. Chciałem być szczery, więc nie mówiłem wcześniej, co dokładnie zamierzamy. Ale w tej chwili wiem już, że zagramy koncerty na koniec roku. A później? Zaczęliśmy prace nad nowym materiałem. Więc tak, macie to.

Gitarzysta przy okazji odniósł się do kwietniowego przecieku, zgodnie z którym miał niedawno pojawić się w studiu Axla Rose’a.

– Była plotka, że u niego byłem. To było jeszcze zanim w ogóle kiedykolwiek się tam pojawiłem. Powiedziałem wtedy: „Jezu…”. Ale jaram się, że tak się to wszystko układa – dodał Slash.

Przypomnijmy: Guns N’ Roses mają za sobą głośną trasę Not In This Lifetime Tour. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Ostatnim albumem Guns N’ Roses pozostaje „Chinese Democracy”, album wydany w listopadzie 2008 r. W nagraniach nie wzięli jednak udziału Slash i Duff McKagan z obecnego (i pierwotnego) składu Guns N’ Roses.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV