Gojira właśnie podała szczegóły płyty? Fani nie mają wątpliwości

Nowy album Gojiry to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów roku w kategorii metal. Wygląda na to, że Francuzi właśnie zapowiedzieli premierę płyty. Grupa stworzyła stronę, która według fanów zdradza dokładną datę premiery i tracklistę wydawnictwa.

Kiedy w 2020 r. francuska formacja opublikowała singiel „Another World”, wiedzieliśmy, że to zapowiedź kolejnej płyty, o której członkowie Gojiry mówią od dawna. Czy promocja albumu właśnie ruszyła? Wiele na to wskazuje.

Zespół stworzył zupełnie nową stronę pod adresem www.gojira-music.com/430. Fani nie mają wątpliwości, że „430” to data premiery płyty, czyli 30 kwietnia.

Na stronie widnieją również tajemnicze symbole. Po kliknięciu w każdy z nich wyświetlają się tytuły nowych utworów, a przynajmniej tak uważają fani. Jest to więcej niż prawdopodobne. Jeden z symboli skrywa bowiem tytuł „Another World”, co wydaje się bardzo wymowne. Idąc tym tropem, możemy wywnioskować, że na nowy album Gojiry trafi 11 premierowych utworów. Nie możemy się doczekać!

– Chcę wrócić do niektórych z naszych dawnych inspiracji. Nigdy nie byliśmy zespołem deathmetalowym. Byłem wcześniej fanem Dire Straits i Michaela Jacksona. Mamy to w sobie, tak samo jak rzeczy progresywne. Musimy to jakoś wyrazić, połączyć te inspiracje z naszym własnym brzmieniem. Pracujemy nad rzeczami, które są dość zaskakujące, nawet dla nas – w 2018 r. tłumaczył Joseph Duplantier, gitarzysta i wokalista Gojiry.

– To inne podejście. Mamy nowe potrzeby i nową wizję pracy. To będzie coś dobrego – podsumował muzyk.

Wydany w ubiegłym roku utwór „Another World” przypominamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: MYSTIC FESTIVAL CAŁY CZAS NA HORYZONCIE. „RAZEM TO PRZETRZYMAMY”

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na ubiegłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Nie ma jednak tego złego: Gojiry nie zabrakło w line-upie tegorocznej odsłony imprezy. Mystic Festival cały czas jest w planach – i oby nic się nie zmieniło!

1 komentarz do wpisu “Gojira właśnie podała szczegóły płyty? Fani nie mają wątpliwości”

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV