Gojira pracuje nad nowym albumem. „Wszystko idzie dobrze”

Gojira szlifuje nowy materiał. Choć póki co skupiają się na koncertach, Francuzi nie odpuszczają prac nad następcą płyty „Magma”. „Wszystko idzie dobrze” – temat kolejnego albumu komentuje Mario Duplantier, perkusista Gojiry.

Prace nad nowym materiałem bracia Duplantier rozpoczęli już w 2017 r. – a przynajmniej tak mówili w ubiegłorocznym wywiadzie dla serwisu MetalInjection.net. Do tematu wraca Mario Duplantier, zapewniając, że wszystko idzie dobrze, a nowa muzyka Gojiry jest na horyzoncie.

– Nie mogę zdradzić szczegółów, bo musimy równo traktować naszych partnerów. Datę premiery i tak dalej ogłosimy oficjalnie, ale tak, mogę powiedzieć, że pracujemy bardzo ciężko nad nowym materiałem – powiedział perkusista.

– Prace są w toku, niemniej jesteśmy naprawdę bardzo, bardzo dumni z tego, co przygotowujemy. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli powiedzieć więcej – dodał współzałożyciel francuskiej Gojiry.

Czego możemy spodziewać się po siódmym wydawnictwie zespołu?

– Chcę wrócić do niektórych z naszych dawnych inspiracji. Nigdy nie byliśmy zespołem deathmetalowym. Byłem wcześniej fanem Dire Straits i Michaela Jacksona. Mamy to w sobie, tak samo jak rzeczy progresywne. Musimy to jakoś wyrazić, połączyć te inspiracje z naszym własnym brzmieniem. Pracujemy nad rzeczami, które są dość zaskakujące, nawet dla nas – w 2018 r. tłumaczył Joseph Duplantier.

– To inne podejście. Mamy nowe potrzeby i nową wizję pracy. Sądzę, że to będzie coś dobrego – podsumował gitarzysta i wokalista Gojiry.

Przypomnijmy: Gojira ma za sobą głośny występ na Pol’and’Rock Festivalu w 2018 r. Nagranie pamiętnego koncertu udostępniamy poniżej.

Merch Gojiry, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. D. Mekal (Fundacja WOŚP)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV