Glaca, Peja i Jan Borysewicz w singlu „Oddać siebie”

Nowy singiel Glacy, Peji i Jana Borysewicza już w sieci. „Oddać siebie” to hołd muzyków złożony pracownikom służby zdrowia, którzy cały czas bohatersko walczą z pandemią koronawirusa.

„Oddać siebie” to hołd dla wszystkich walczących na pierwszej linii zmagań z pandemią. Tekstem, muzyką i teledyskiem artyści chcą przekazać najważniejszy komunikat, że to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy i wszyscy pracownicy służby zdrowia są prawdziwymi bohaterami rzeczywistości, w której znalazł się cały świat.

Współpraca artystyczna Glacy i Peji to dla wielu fanów najlepsze połączenie rocka i hip-hopu, jakie kiedykolwiek pojawiło się na polskiej scenie muzycznej. Ich ostatnie spotkanie artystyczne w 2018 r. zaowocowało utworem „Życie i samotność”, który został wyświetlony w serwisie YouTube ponad 20 mln razy.

– Kiedy napisałem szkic utworu „Oddać Siebie”, wiedziałem, że tylko Peja jest w stanie
unieść ciężar tematu, który zdecydowałem się w nim poruszyć – utwór komentuje Glaca.

– Moja mama jest lekarzem, więc środowisko lekarskie jest mi bardzo bliskie od zawsze. Ich sumienna, odważna i inspirująca postawa jest naprawdę godna wielkiego szacunku – dodaje lider Sweet Noise. – „Oddać Siebie” to też głos innych ludzi, którzy w tych ciężkich chwilach byli gotowi, narażając swoje życie i zdrowie, aby pomagać słabszym, starszym, schorowanym czy samotnym. Oni muszą wiedzieć że nie zostali z tym sami, że wszyscy jesteśmy ludźmi i że jest w nas empatia, będąca jedną z naszych wyjątkowych, a dzisiaj niezbędnych cech, o której wielu z nas wcześniej zapomniało.

W najnowszym utworze „Oddać Siebie” Glacę i Peję wspiera muzycznie Jan Borysewicz, legenda polskiej gitary, a także wokalistka z Republiki Południowej Afryki Inge Beckmann.

Glaca o tej współpracy mówi „To, że obok mnie i Peji w utworze pojawia się Jan Borysewicz, na którego koncerty chodziłem jako szczeniak, jest absolutnie kosmiczne. Jego solo w tym numerze to dla mnie Top 5 najlepszych solówek rockowych, jakie znam. Jestem szczęśliwy, że tak spontanicznie udało nam się połączyć siły z ikoną polskiego rocka i że mogłem usłyszeć jego totalny gitarowy potencjał właśnie w tym utworze”.

Utwór wraz z klipem możecie zobaczyć poniżej.

Teledysk zrealizował Mikołaj Górecki twórca znany min. z „Jeden Taki Dzień” i „Dzisiaj Mnie Kochasz Jutro Nienawidzisz”. W klipie obok pracowników służb medycznych i artystów pojawiają się fani i przyjaciele Glacy oraz Peji.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV