Gitarzysta Tool gra fragment nowego utworu

Krótko przed startem trasy koncertowej Tool gitarzysta Adam Jones udostępnia riff nowego utworu grupy. Długo wyczekiwany nowy album zespołu ma ujrzeć światło dzienne w 2019 r.

Fani Tool mają prawo czuć frustrację. Zespół od dawna mówi o premierze płyty, ale sposób, w jaki Amerykanie przymierzają się do jej wydania, daleki jest od szacunku dla oczekujących (vide: upozorowanie publikacji nowego utworu w prima aprilis).

Członkowie Tool wydają się jednak niewzruszeni, prezentując kolejne zdawkowe zapowiedzi. Tym razem gitarzysta Adam Jones opublikował nagranie, na którym gra riff jednego z nowych utworów.

„Przygotowuję się na niedzielę” – swój post skomentował muzyk, jasno dając do zrozumienia, że Tool będzie grał nowy materiał na mającej rozpocząć się 5 maja trasie.

Post opublikowany przez Adama Jonesa udostępniamy poniżej.

Kiedy możemy spodziewać się premiery płyty? Nic nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedzianie. Maynard James Keenan, wokalista grupy, zdradził niedawno, że chciałby, aby premiera odbyła się w maju lub czerwcu. Maj raczej nie wchodzi w grę. Czerwiec? To również wydaje się mało prawdopodobne…

Warto odnotować, że w 2018 r. Tool podzielił się pierwszym od ponad 10 lat fragmentem nowej muzyki. Jak komentowali członkowie grupy, żaden z utworów na nowym albumie Tool nie będzie miał mniej niż 10 min. Z fragmentami nowych utworów Tool miał już okazję zapoznać się Tom Morello, a także nasz rodak, Adam „Nergal” Darski, który bliskie spotkanie z najnowszym materiałem zespołu opisał jako „niezwykłe doświadczenie”.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem w dorobku Tool pozostaje „10,000 Days” z 2006 r.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.instagram.com/p/Bw6FGQknnAt/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV