Gitarzysta Bring Me The Horizon o „Amo”. „Wyprzedziliśmy niektóre zespoły”

Premiera „Amo”, najnowszej płyty Bring Me The Horizon”, podzieliła fanów. To, co wielu zarzuca grupie, dla jej członków jest celem nadrzędnym. „Uważam, że wyprzedziliśmy niektóre zespoły” – wprost mówi Lee Malia, gitarzysta zespołu.

Zbyt chwytliwe refreny, mezalians z popem i elektroniką – to główne zarzuty, z jakimi po premierze „Amo” muszą się mierzyć członkowie Bring Me The Horizon. Zespół już przed premierą nie ukrywał, że kusi go zaatakowanie mainstreamu. Pochodzący z Sheffield eks-metalcore’owcy nie zamierzają zmieniać kursu obranego na najnowszym wydawnictwie. W wywiadzie dla Music Radar potwierdził to gitarzysta Bring Me The Horizon Lee Malia.

– Uważam, że wyprzedziliśmy niektóre zespoły – przyznaje muzyk, komplementując wokalistę Oliego Sykesa. – Jest w tym naprawdę dobry. Wpada na pewne pomysły, zanim zrobią to inni.

– Ma jakieś pomysły, ale kiedy ci o nich opowiada, brzmi to niedorzecznie, tak jak było z wzięciem chóru na album. Kiedy to zrobiliśmy, każdy zaczął brać chór na płyty, cała scena metalcore’owa, ale rok później niż my – dodał muzyk.

– Zawsze uważałem, że byliśmy rok przed wszystkimi zespołami, które patrzą, co się akurat podoba, żeby zrobić to samo. Zawsze myślimy do przodu, myślimy o tym co już zrobiliśmy, ale nie żeby zrobić to ponownie. Bardziej patrzymy na to, co możemy poprawić, żeby zrobić krok naprzód – podsumował Malia.

Wygląda na to, że podejście Bring Me The Horizon rzeczywiście działa – przynajmniej jeśli mierzyć sukces „Amo” wynikami sprzedaży. Zespołowi po raz pierwszy bowiem udało się podbić zestawienie UK Albums Chart, notujące najlepiej sprzedające się płyty na Wyspach.

Po raz ostatni Bring Me The Horizon wystąpili w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r. Póki co zespół nie ma w planach koncertu w Polsce, choć to niedługo może się zmienić. Aktualnie grupa jest w trakcie ogłaszania kolejnych dat, a w jej kalendarzu jest jeszcze kilka wolnych terminów (m.in. festiwalowych). Czy Polska znajdzie się na koncertowym szlaku Anglików? Bardzo możliwe.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV