Geezer Butler (Black Sabbath) zakłada supergrupę Deadland Ritual

Weterani zwierają szeregi i zapowiadają stworzenie supergrupy. Wszystko pod wodzą Geezera Butlera z Black Sabbath, który zaprosił do współpracy muzyków znanych z Guns N’ Roses, Billy Idol i Apocalyptiki.

Deadland Ritual – oto nazwa projektu, którego działalność oficjalnie rozpoczął Geezer Butler, basista Black Sabbath. Deadland Ritual śmiało można nazwać supergrupą – w jej skład wchodzą znane nazwiska: Matt Sorum (Guns N’ Roses/Velvet Revolver), Steve Stevens (Billy Idol) i Franky Perez (Apocalyptica).

– Czułem ulgę, kiedy wszystko się skończyło, że zrobiliśmy dobre show. To trochę smutne, kiedy pomyślę, że nigdy tego nie powtórzymy. Ale to wydawało się właściwe. Byliśmy na scenie przez prawie 50 lat, więc po prostu przyszedł ten czas – po ostatnim koncercie Black Sabbath w lutym 2017 r. wypowiadał się Butler.

Niedługo później, rozmawiając z dziennikarzami „Billboardu”, Butler przyznał, że nie wyklucza powrotu do muzyki.

– Z niczym się nie śpieszę. Dużo podróżuję. Odwiedzam miejsca, gdzie z zespołem zatrzymywałem się dosłownie na chwilę, żeby teraz spędzić w nich nieco więcej czasu. Zamierzam zbudować domowe studio, aczkolwiek zajmuje mi to wieki. Za rok zastanowię się, czy będę wracał do muzyki – zdradził Butler.

Póki co niewiele wiadomo o Deadland Ritual. Muzyczną zapowiedź zespołu udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: w 2017 r. Black Sabbath zakończyli karierę, dając koncert w rodzinnym mieście. Historia grupy zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Ozzy Osbourne & Co. zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Ostatnim albumem w dorobku zespołu jest „13” z 2013 r.

Merch Black Sabbath, w tym koszulki, bluzy i płyty znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Coming Soon….

Post udostępniony przez DeadlandRitual (@deadlandritual)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV