Foo Fighters z numerem 1 na liście Top Billboard 200

Butelkę szampana mogą otworzyć członkowie Foo Fighters. Jak donosi „Billboard”, album „Concrete and Gold” jest aktualnie najlepiej sprzedającym się krążkiem na świecie. W ciągu pierwszych 7 dni od premiery wydawnictwo rozeszło się w ponad 120 tys. egzemplarzy.

„Concrete and Gold” to drugi po „Wasting Light” z 2011 r. album Foo Fighters, który podbił listę The Billboard 200. To także ósme wydawnictwo zespołu notowane w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Jak podaje „Billboard”, wydany 15 września „Concrete and Gold” potrzebował 7 dni, by rozejść się w 120 tys. kopii. Jest to również najmocniejszy debiut na liście.

Jak odnotowuje „Billboard”, na 1. miejscu zestawienia The Billboard 200 w 2017 r. znalazło się w sumie 5 rockowych albumów. Oprócz „Concrete and Gold” są to „American Dream” LCD Soundsystem, „Science Fiction” Brand New, „Everything Now” Arcade Fire i „One More Light” Linkin Park.

Przypomnijmy: „Concrete and Gold” to dziewiąty album w dorobku Foo Fighters. Materiał wyprodukował Greg Kurstin. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Paul McCartney i Justin Timberlake. Wydawnictwo promują single „Run” i „The Sky Is A Neighbourhood”.

W Polsce po raz ostatni założona przez byłego perkusistę Nirvany Dave’a Grohla grupa wystąpiła 29 czerwca na Openerze.

Album „Concrete and Gold”, a także nowy, licencjonowany merch Foo Fighters, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV