Five Finger Death Punch mają gotowy album i… problemy z wydawcą

Konflikt z wytwórnią przyhamował karierę Five Finger Death Punch, skutecznie blokując wydanie nowego albumu grupy. „Skończyliśmy nagrania” – deklaruje Jason Hook i szczerze mówi o problemach z wydawcą: „Mają ten materiał i próbują robić z nim, co chcą. To duża przeszkoda”.

Ostatnie miesiące to trudny czas dla Five Finger Death Punch. Problemy z wokalistą, który o mały włos na stałe nie rozstał się z grupą, to wierzchołek góry lodowej, którą zespół musi ominąć, by znów znaleźć się na otwartych wodach metalowego biznesu.

Od jakiegoś czasu wiadomo o napiętych relacjach pomiędzy Five Finger Death Punch a promującą formację wytwórnią Prospect Park. Wzajemna niechęć obu stron doprowadziła do sporu na drodze sądowej, który skutecznie utrudnia członkom zespołu wydanie nowego materiału. Ten zaś jest już dawno gotowy, co w najnowszym wywiadzie dla radiostacji WRIF potwierdził etatowy gitarzysta grupy Jason Hook.

– Skończyliśmy nagrania. Niektórzy może tego nie wiedzą, ale mamy prawne zamieszanie z naszą wytwórnią. Zarejestrowaliśmy materiał w grudniu zeszłego roku, tak że ten temat jest już zamknięty. Niestety, mają ten materiał i próbują robić z nim, co chcą. To duża przeszkoda – powiedział Hook.

Gitarzysta stwierdził, że nowy krążek Five Finger Death Punch, który miejmy nadzieję wkrótce ujrzy światło dzienne, to 16 nowych utworów, z których część nawiązuje do klimatu wcześniejszych dokonań zespołu, część natomiast przynosi znaczące zmiany. Całość Hook określił zbiorem „killerów”.

– Kiedy masz masz już skończone nagranie, siadasz, słuchasz tego, a później stwierdzasz: „K***a, to naprawdę dobre. Zrobiliśmy to. Zrobiliśmy coś nowego”. Lubię to uczucie. Poza tym spałem w swoim łóżku, co też jest fajne – podsumował Hook (grupa pracowała w rodzinnym Las Vegas – red.).

Przypomnijmy: jak na razie ostatnim albumem Five Finger Death Punch jest „Got Your Six” z 2015 r.

Skład grupy tworzą Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Ivan Moody, Jason Hook i Chris Kael.

Licencjonowany merch Five Finger Death Punch, w tym koszulki, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Derrick Austinson (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV