Festuza po raz trzeci. Zagrają Phedora, Hope i inni

Przed nami kolejny minifestiwal Festuza. Tym razem w ramach dwudniowej imprezy zaprezentują się m.in. Phedora, Hope i organizatorzy wydarzenia z Gentuzy. Festuza zawita 8 marca do Warszawy i dzień później do Krakowa.

Ideą Festuzy jest prezentowanie twórczości zespołów grających nowoczesny metal, rozumiany jako nu metal, metalcore i djent. Najbliższa, dwudniowa Festuza, odbędzie się 8 marca w warszawskim Voodoo Clubie i 9 marca w krakowskim Zaścianku. Będzie to trzecia odsłona wydarzenia.

Pełen skład i obsadę obu koncertów w ramach Festuzy sprawdizcie via [link]

Tegoroczna Festuza będzie wyjątkowo zróżnicowana pod względem muzycznym. W sumie zaprezentuje się siedem kapel: od wykonujących nu metal/rapcore poznaniaków z Hope, którzy 2019 r. rozpoczęli od premiery płyty „Name It”, przez hardcore’owo-punkowe oblicze Porn Groove po naładowane elektroniką, połamane brzmienie Gentuzy.

W ciągu ostatnich dwóch lat Festuza gościła w czterech miastach: w Krakowie, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Do tej pory zagrali na niej m.in. Aterra, Noko, Rust i Thar Ai.

Plakat pierwszego dnia Festuzy udostepniamy poniżej.

Naszą ubiegłoroczną rozmowę z zespołem Gentuza, organizatorami wydarzenia, przeprowadzoną przy okazji promocji kompilacji Underground United możecie sprawdzić via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV