Fanka z Krakowa chce zorganizować koncert ku pamięci Chestera Benningtona

Specjalny koncert poświęcony pamięci Chestera Benningtona chce zorganizować polska fanka. Wydarzenia miałoby odbyć się w Krakowie w 2020 r. Na jednym z popularnych portali crowdfundingowych ruszyła zbiórka pieniędzy na organizację przedsięwzięcia.

Wiadomość o śmierci Chestera Benningtona obiegła świat 20 lipca 2017 r. Pogrążeni w rozpaczy fani żegnali wokalistę Linkin Park na całym świecie. Muzyczne pożegnanie Benningtona zostało zorganizowane nieco później – w październiku 2017 r. w Los Angeles. By uczcić pamięć wokalisty, jego bliscy i koledzy z zespołu zorganizowali specjalny koncert Linkin Park and Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni artyści, a przede wszystkim fani.

„Niestety, nie wszystkim było dane się tam znaleźć” – pisze Kasia, fanka Benningtona i Linkin Park z Krakowia.

Kasia zamierza zorganizować podobne wydarzenie w rodzinnym mieście, tak by polscy fani również mogli pożegnać swojego idola.

„W związku z tym, że sama jestem wierną fanką Linkin Park od lat i tak jak wielu z was nie mogłam uczestniczyć w pożegnaniu Chestera, po długich miesiącach postanowiłam stworzyć zbiórkę pieniędzy na zorganizowanie takiego koncertu w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się na otwartym terenie dostępnym dla wszystkich (bez opłat za wstęp)” – wyjaśnia Kasia.

Jak ustaliliśmy, nie chodzi o próbę ściągnięcia do Polski Linkin Park. W koncercie weźmie udział jeden z kilu zespołów, z którymi negocjuje organizatorka planowanego koncertu. Zespół będzie miał za zadanie zmierzyć się z repertuarem Linkin Park.

Samemu koncertowi mają towarzyszyć projekcje filmów, teledysków, a także inne aktywności. Wszystko będzie związane z postacią nieodżałowanego wokalisty Linkin Park. Całość ma być zarejestrowana i udostępniona na YouTube.

Czy i kiedy wydarzenie dojdzie do skutku? To zależy od powodzenia zbiórki.

„Cała kwota zostanie przeznaczona wyłącznie na organizację koncertu” – zapewnia Kasia.

Dane kontaktowe organizatorki i szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie zbiórki.

Ostatnim albumem nagranym przez Linkin Park jest „One More Light” wydany krótko przed śmiercią Chestera Benningtona.

fot. JoeJoeJoe93 (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV