Evanescence z nowym singlem z płyty „The Bitter Truth”

Evanescence podgrzewa atmosferę przed premierą pierwszej od lat nowej płyty. Zespół udostępnił drugi singiel z planowanego na ten rok albumu „The Bitter Truth”. Komunikat jest prosty: „The Game Is Over”.

Album „The Bitter Truth” będzie dla Evanescence powrotem z nowa muzyką po dziewięciu latach przerwy. Dowodzona przez Amy Lee formacja wprawdzie niedawno wypuściła singiel „The Chain” promujący grę z serii „Gears of War”, ale nie był to autorski utwór, a cover Fleetwood Mac. Pierwszy autorski utwór i zarazem pierwszy singiel z „The Bitter Truth” ukazał się w kwietniu. Amerykańska formacja postanowiła nie zwlekać i już wypuściła kolejną nowość.

Jeszcze gorący singiel „The Game Is Over” możecie odsłuchać poniżej.

Nowy materiał Evanescence powstał częściowo zdalnie. Prace nad „The Bitter Truth” mocno utrudnił wybuch pandemii koronawirusa.

– Nagrywaliśmy do czasu, aż mogliśmy chodzić do studia. Kończyliśmy całość zdalnie, dzieląc się plikami i rozmawiając przez telefon – wyjaśnia Amy Lee.

– Praca nad miksem, dodawanie chórków, tworzenie teledysków i szaty graficznej to było dla mnie światło w tym mrocznym czasie – dodaje głos Evanescence. – Wciąż tworzymy. Mamy jeszcze sporo pracy przy tym albumie, ale tym razem chcemy wydawać utwory osobno, kiedy są gotowe, tak by być bardziej na czasie z naszymi fanami i naszą muzyką.

CZYTAJ TEŻ: 10 WSPÓŁCZESNYCH WOKALISTEK ROCK/METAL, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ

To początek aktywnego okresu dla Evanescence. Grupa zamierza zorganizować premierę „The Bitter Truth” jeszcze w tym roku. Dokładna data nie została jeszcze ujawniona.

Evanescence to grupa założona w połowie lat 90. Zespół dwukrotnie zdobył nagrodę Grammy. Debiut album Evanescence pt. „Fallen” spędził blisko rok na liście Billboard Top 10 i sprzedał się w kilkunastu milionach egzemplarzy na całym świecie. Światowy hit „Bring Me to Life” dotarł do piątego miejsca na liście Billboard Hot 100.

Evanescence ma w planach koncert w Polsce, choć dopiero za rok. Gdyby nie pandemia, zespół 20 września odwiedziłby Gliwice z Within Temptation. Trasa została jednak przełożona. Wydarzenie ostatecznie odbędzie się 12 września 2021, jeśli oczywiście do tego czasu wszystko zdąży wrócić do normy. Miejsce pozostaje bez zmian.

Merch Evanescence znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV