Eddie Van Halen poważnie chory. Muzyk leczy się w Niemczech

Niepokojące wieści o stanie zdrowia Eddiego Van Halena przekazuje internetowy dziennik TMZ.com. Z informacji ujawnionych przez portal wynika, że muzyk walczy z nowotworem gardła.

Jak podaje TMZ.com, legendarny gitarzysta od 5 lat walczy z chorobą. Van Halen obecnie musi poddać się kolejnej operacji. Muzyk leczy się w jednej z klinik na terenie Niemiec.

Według amerykańskiego portalu leczenie ma przynosić zadowalające rezultaty, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby będącej konsekwencją raka języka, z którym Van Halen zmagał się dwie dekady temu.

„Powiedziano nam, że zdaniem Van Halena zmiany nowotworowe wywołały metalowe kostki do gitary, jakimi gitarzysta grał przez ponad 20 lat. Wygląda na to, że trzymanie przez niego kostek w ustach mogło być źródłem choroby, choć nie bez znaczenia jest fakt, że Van Halen jest nałogowym palaczem” – czytamy w TMZ.com.

Informacja o chorobie nowotworowej Van Halena zamyka temat wznowienia działalności przez formację Van Halen, o czym wielokrotnie spekulowano.

Przypomnijmy: zespół Van Halen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80. Do największych przebojów grupy należą takie utwory, jak „Jump” czy ikoniczna solówka w „Eruption”. Sam Eddie Van Halen uchodzi za jednego z największych wirtuozów gitary elektrycznej XX w.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia legendarnego muzyka!

fot. J. Bielawa (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV