Dzień Kiss ustanowiony w Karolinie Południowej

Członkowie Kiss powoli żegnają się ze sceną, ale wokół nich wciąż sporo się dzieje. Legendarni rockmani doczekali się swojego dnia. W ten sposób postanowili ich uhonorować mieszkańcy Karoliny Południowej.

Kiss to prawdziwi weterani rock’n’rolla, zespół z wyjątkowym wizerunkiem i imponującym dorobkiem. Zakończenie kariery, które ogłosili członkowie formacji, kończy jedną z najbarwniejszych biografii w historii rocka. Świadomi tego mieszkańcy Karoliny Południowej postanowili wyróżnić Kiss, ustanawiając „Dzień Kiss w Południowej Karolinie” (sic!).

Akt proklamacji „Dnia Kiss w Południowej Karolinie” we wtorek, 11 lutego, wręczył muzykom gubernator stanu Henry McMaster tuż przed rozpoczęciem ich koncertu w miejscowej hali Columbia’s Colonial Life Arena. Zespół pochwalił się tym faktem w mediach społecznościowych, odnotowując to m.in. na Twitterze. Post opublikowany na oficjalnym koncie Kiss udostępniamy poniżej.

Kiss tymczasem powoli zbliżają się do końca pożegnalnej trasy.

– To nasz pochód triumfalny – nie ma wątpliwości Paul Stanley, gitarzysta i wokalista Kiss.

– Celebrujemy to, co stworzyliśmy z naszą publicznością i fanami – pożegnalną trasę Kiss komentuje Payl Stanley, gitarzysta i wokalista Kiss. – To czas dla ludzi, którzy byli z nami przez lata, by razem świętować nasze wspólne dokonania. Są oczywiście ludzie, którzy nie widzieli nas nigdy wcześniej. Wychodzą z koncertu i zastanawiają się, dlaczego nie weszli w to wcześniej. To niesamowite – dodaje muzyk.

Przypomnijmy: trasa End Of The Road Tour w sumie potrwa do początku 2021 r. Swój ostatni koncert Amerykanie zagrają w rodzinnym Nowym Jorku.

Z polskimi fanami Kiss ponownie pożegnają się 15 lipca. Koncert odbędzie się w Gliwicach.

Merch Kiss znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV