Dzień Cliffa Burtona. Wspominamy legendę Metalliki

Był drugim i zdaniem wielu najważniejszym basistą Metalliki. To on nagrał z zespołem takie płyty, jak „Kill ‚Em All” czy „Master of Puppets”. Gdyby żył, Cliff Burton skończyłby dziś 58 lat. Wspominamy legendarnego muzyka.

Przed dwoma laty 10 lutego został oficjalnie ogłoszony „Dniem Cliffa Burtona”. To dobra okazja, by przypomnieć najlepsze utwory Metalliki nagrane z udziałem legendarnego basisty, którego wspaniale rozwijającą się karierę przerwał tragiczny wypadek zespołowego autokaru.

Wypadek miał miejsce 27 września 1986 r. na terenie Szwecji. Grupa były wówczas w trasie promującej album „Master of Puppets”. Jak miało się okazać, ostatni nagrany z Cliffem Burtonem.

Oprócz „Master of Puppets” Cliff nagrał z Metallicą jeszcze dwie płyty: „Kill ‚Em All” (1983) i „Ride the Lightning” (1984). Wszystkie trzy mają dziś status kultowych. Zdaniem wielu Metallica nigdy nigdy już nie była w takiej formie, choć po śmierci basisty zespół wydał jeszcze 8 albumów.

Zestawienie 10 naszym zdaniem najlepszych utworów Metalliki nagranych z Cliffem Burtonem to esencja „Kill ‚Em All”, „Ride the Lightning” i „Master of Puppets”. Wszystko zamknęliśmy w formie playlisty YouTube.

Playlistę otwiera „Orion”, evergreen z „Master of Puppets”, który został odegrany na pogrzebie Burtona. Nie zabrakło też innych killerów zawierających nieśmiertelne partie Cliffa, takich jak „For Whom The Bell Tools” czy „(Anesthesia) Pulling Teeth”.

Jeżeli uważacie, że o czymś zapomnieliśmy, piszcie w komentarzach – tu lub w poście FB. Playlista ma charakter otwarty.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV