Disco polo na Jarocin Festiwalu? Burmistrz miasta zaprzecza

Zamieszanie wokół Jarocin Festiwalu. Według nieoficjalnych informacji, które od kilku dni krążą w sieci, „stolica polskiego rocka” w tym roku ma postawić na disco polo. Sprawę skomentował burmistrz Jarocina.

O tym, że Jarocin Festiwal ma zmienić formułę i stać się imprezą o charakterze tanecznym, m.in. z disco polo w tle, nieoficjalnie dowiedział się portal Wlkp24.info. Portal poinformował, że szczegóły imprezy nie zostały jeszcze ustalone, ale formuła Jarocina na pewno ulegnie zmianie.

Wygląda na to, że nieoficjalne doniesienia Wlkp24.info potwierdzą się – ale na szczęście nie w całości.

Pogłoski o przemianowanie Jarocina na imprezę disco polo skomentował Adam Pawlicki, burmistrz miasta. Polityk potwierdził, że festiwal czekają zmiany, nie są one jednak związane stricte z profilem muzycznym imprezy.

„Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwalu ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop” – w oficjalnym oświadczeniu pisze Pawlicki.

Co zatem się zmieni?

„Dziś mogę Państwu podać dwie pewne i jawne informacje dotyczące organizacji Jarocin Festiwal w tym roku” – informuje burmistrz Jarocina. „Pierwsza z nich, zgodna z oczekiwaniami zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i festiwalowiczów, to zmiana miejsca, w którym będzie odbywało się to wydarzenie. Jarocin Festiwal w 2019 r. powróci na ul. Maratońską w Jarocinie”.

Pawlicki poinformował, że w tym roku wydarzenie zorganizuje jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Wiadomo jednak, że Fundacja nie będzie samodzielnym organizatorem jarocińskiego festiwalu.

Pełną treść oświadczenia burmistrza Jarocina znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: Jarocin Festiwal ma odbyć się w dniach 12-14 lipca.

Naszą relację z ubiegłorocznego Jarocin Festiwalu, a dokładniej: z odbywającego się w ramach festiwalu metalowego Black Waves Festu, udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV