Depeche Mode, NIN i inni dołączą do Rock & Roll Hall of Fame

Depeche Mode, Nine Inch Nails, Notorious B.I.G., The Doobie Brothers, T. Rex i Whitney Houston – oto artyści, którzy w tym roku zostaną włączeni do Rock & Roll Hall of Fame. Poza stawką znaleźli się m.in. Judas Priest i Motörhead.

Rock & Roll Hall of Fame to amerykańskie muzeum honorujące ludzi zasłużonych dla rozwoju rocka. Muzeum co roku staje się przedmiotem ataków fanów, którzy nie mogą pogodzić się z pewnymi wyborami. Wygląda na to, że tak będzie i tym razem.

Znamy wykonawców, którzy 2 maja podczas gali w Cleveland zostaną włączeni do Roll Hall of Fame. Do rockandrollowej galerii sław dołączą Depeche Mode, Nine Inch Nails, Notorious B.I.G., The Doobie Brothers, T. Rex i Whitney Houston. Oznacza to, że poza stawką znaleźli się tegoroczni faworyci: Judas Priest, Motörhead i Soundgarden. Na swoją szanse dłużej poczekają też Dave Matthews Band i Thin Lizzy.

Nie mamy wątpliwości, że włączenie do Rock & Roll Hall of Fame – jakkolwiek legendarnego – rapera Notoriousa B.I.G. spotka się z dezaprobatą, zwłaszcza fanów Judasów, którzy liczyli na miejsce w Rock & Roll Hall of Fame.

– Uważam, że to jedno z największych wyróżnień, jakie możesz otrzymać. Chodzi w końcu o dołączenie do grona największych – w wywiadzie dla Ultimate Classic Rock tuż po otrzymaniu nominacji mówił Rob Halford.

– Kiedy pierwszy raz otrzymaliśmy nominację, właściwie zwariowałem. Pisałem do przyjaciół wiadomości typu: „Musisz zagłosować!”. Później okazało się, że nie zostaliśmy włączeni. Pamiętam, że byłem zawiedziony. Ale tak już czasami jest. Tym razem właściwie nawet nie sprawdzałem tego głosowania, ale zdaje się, że jesteśmy w pierwszej piątce. Wszystko dzięki głosom naszych fanów. To wiele mówi o tym, jak wspaniali są nasi fani, głosując na nas każdego dnia – w październiku komentował frontman Judas Priest.

Judas Priest, podobnie jak Motörhead czy Soundgarden, niewątpliwie zasługują na miejsce w Rock & Roll Hall of Fame. Może w przyszłym roku w końcu się go doczekają? Oby!

Przypomnijmy: w 2019 r. do Rock & Roll Hall of Fame włączeni zostali The Cure, Def Leppard, Radiohead, Roxy Music,The Zombies, a także: Janet Jackson i Stevie Nicks.

Zwycięzców każdorazowo wybiera 800-osobowe jury. Pierwsi artyści zostali włączeni do Rock & Roll Hall of Fame w 1986 r.

fot. Tony Fischer (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV