Demówka „Master of Puppets” w sieci. Tak Metallica brzmiała w 1985!

Gratka dla fanów Metalliki, a zwłaszcza trzeciego albumu grupy, który lada dzień doczeka się nowego wydania. Metallica udostępniła jedną z pierwszych zarejestrowanych wersji „Master of Puppets”. Tak kultowy „Master” brzmiał w 1985 r.!

Czasy demówek prawdopodobnie za nami, ale tej warto poświęcić chwilę. Nagrana w zamierzchłym 1985 r. wersja demo „Master of Puppets” to jak eksponat – znak czasów, kiedy Metallica grała jeszcze w garażu. To nie żart. Demo zarejestrowano w garażu przy The Carlson House w El Cerrito w Kalifornii w przeddzień rozpoczęcia sesji albumu „Master of Puppets”.

Taśma pochodzi z lipca 1985 r. Jak brzmi, sprawdzicie poniżej.

Demówka „Master of Puppets” trafi na reedycję płyty, którą Metallica ma zamiar wydać 11 listopada.

Przypomnijmy: „Master of Puppets” ukazał się 24 lutego 1986 r. Był to pierwszy album Metalliki wydany z pomocą dużej wytwórni (Elektra Records). Album dotarł do 29. miejsca listy Billboardu. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 6 mln egzemplarzy. Był to ostatni album Metalliki nagrany z Cliffem Burtonem, który krótko po wydaniu krążka zginął w wypadku zespołowego autokaru.

Część utworów pochodzących z „Master of Puppets” Metallica do dziś wykonuje na koncertach (m.in. „Battery” i „Welcome Home [Sanitarium]”).

– Ten album jest ciekawy, ponieważ od momentu, kiedy został wydany, nigdy się nie zdezaktualizował – podkreśla Kirk Hammett. – Nadal nie widzę oznak, by tak się działo.

– Wciąż jest buntowniczy – dodaje James Hetfield.

Szczegółowe tracklisty poszczególnych wersji wydawnictwa (będzie ich kilka) znajdziecie na www.metallica.com

Merch Metalliki, w tym nowości oraz tematyczne ciuchy i gadżety „Master of Puppets”, znajdziecie na RockMetalShhop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV