David Hasselhoff udostępnił nowy singiel

David Hasselhoff ma już swoje lata, ale ewidentnie dalej kocha szołbiznes. Aktor, który niedawno zapowiedział wydanie heavy metalowej płyty, opublikował właśnie cover The Lords of the New Church. To jeden z utworów, który trafi na jego najnowszy album.

Hasselhoff to ikona kultury popularnej. Dziś jego sława jest może nieco zakurzona, ale w latach 80. Hasselhoff dzielił i rządził w przemyśle rozrywkowym. Czy serialowy ratownik Mitch wróci na szczyt? Cóż, aktor znany m.in. ze „Słonecznego patrolu” po prostu robi swoje.

Hasselhoff jeszcze we wrześniu wyda swój solowy album. Pojawią się na nim m.in. Al Jourgensen z Ministry, Steve Stevens z Billy Idol i Tracii Guns, glamrockowy zawadiaka z grupy L.A. Guns, która dała początek Guns N’ Roses (w L.A. Guns wystepował Axl Rose – red.).

Materiał, który Hasselhoff nagrał na potrzeby płyty, będzie zawierał kilka coverów. Jednym z nich jest stary hit „Open Your Eyes” The Lords of the New Church, gotycko-rockowej supergrupy, która największe sukcesy święciła w latach 80. To jednak dopiero rozgrzewka. Jeśli wierzyć temu, co Hasselhoff mówił w niedawnym wywiadzie dla Deutsche Presse-Agentur, jego nowy album będzie zawierał również utwory heavymetalowe.

– Robię numery heavy metalowe na mój nowy album – w kwietniu oznajmił Hasselhoff.

– Robię wszystko. Bo mogę – dodał aktor.

Choć większość kojarzy Hasselhoffa z jego karierą aktorską, amerykański gwiazdor ma na koncie również kilkanaście albumów, w tym kilka bestsellerów. Kiedy w 1989 r. zaśpiewał na berlińskim murze „Looking for Freedom”, momentalnie stał się królem list przebojów. Planowany album „Open Your Eyes” nie będzie więc pierwszym atakiem Hasselhoffa na branże muzyczną. Czy okaże się udany, przekonamy się 27 września – wraz z premierą płyty.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV