Członkowie Slayer i Phil Anselmo z Pantery łączą siły?

Członkowie Slayer wrócą na scenę z Philem Anselmo na wokalu? Nic nie zostało wprawdzie oficjalnie powiedziane, ale internet już huczy od plotek. Kolejną lawinę spekulacji uruchomili właśnie Jason Bittner z Overkill i Paul Bostaph, perkusista Slayer.

Slayer to jeden z najbardziej zasłużonych zespołów metalowych w historii gatunku. W ubiegłym roku Amerykanie zakończyli działalność, kończąc intensywną, trwającą blisko 40 lat karierę. Wcale nie oznacza to jednak, że członkowie grupy porzucili wszelką muzyczną aktywność. Wręcz przeciwnie – wygląda na to, że członkowie thrashmetalowej legendy przygotowują prawdziwą bombę!

Niedawno pojawienie się nowego projektu zasugerował Kerry King, który po podpisaniu kontraktu z firmą Dean przyznał, że kontrakt nie został podpisany bez powodu. Prawdziwą lawinę spekulacji wywołali jednak Paul Bostaph, perkusista Slayer, i Jason Bittner, jego dobry kolega i bębniarz Overkill. Z ich ostatniej publicznej konwersacji na Instagramie wynika, że członkowie Slayer zamierzają odpalić projekt z Philem Anselmo.

Po kolei. Kiedy w komentarzach pod ostatnim postem perkusisty Slayer (dotyczącym kwarantanny – a jakże!) pojawił się wątek jego najbliższej muzycznej aktywności, Bostaph odparł, że coś jest na rzeczy i że w temat zaangażowany jest pewien znany muzyk. W odpowiedzi Bittner nieoczekiwanie podgrzał atmosferę.

„Kerry King, Gary Holt i Phil Anselmo. Przecież każdy już wie” – napisał bębniarz Overkill.

Fake? A może rzeczywiście czeka nas pojawienie się supergrupy, która niebawem mocno wstrząśnie metalowym biznesem? Pozostaje czekać na rozwój wypadków. My oczywiście liczymy na ten drugi wariant!

Początki Slayer sięgają 1981 r. Zespół debiutował dwa lata później kultowym „Show No Mercy”. W sumie na jego koncie jest 12 albumów. W ciągu prawie 40-letniej kariery Slayer pięciokrotnie był nominowany do nagrody Grammy. Na koncie Amerykanów są dwie statuetki (obie w kategorii Najlepsze metalowe wykonanie: za „Eyes of the Insane” w 2007 r. i rok później za „Final Six”).

Dyskografię Slayer zamyka „Repentless” z 2015 r.

Merch Slayer, w tym koszuli, bluzy i gadżety związane z zespołem, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV