Członkowie Led Zeppelin wydadzą książkę z okazji 50-lecia zespołu

Wygląda na to, że członkowie Led Zeppelin rzeczywiście planują uczcić 50-lecie zespołu, które przypadnie na przyszły rok. Robert Plant, Jimmy Page i John Paul Jones zapowiedzieli wydanie okolicznościowej książki o Zeps.

O książce póki co niewiele wiadomo – oprócz tego, że będzie i że w jej powstaniu wezmą udział wszyscy trzej żyjący członkowie legendarnej formacji. O zamiarze wydania ilustrowanej książki z okazji 50-lecia Led Zeppelin zespół poinformował za pośrednictwem Instagrama. Jej wydawcą ma być Reel Art Press. Szczegóły mają zostać przedstawione wkrótce.

Przypomnijmy: wciąż otwarty pozostaje temat publikacji nagrań Zeps, które w swoim archiwum ma Jimmy Page. Gitarzysta Zeppelinów nie składa broni. Jak zapewnia, archiwalne ścieżki zespołu mogą zostać opublikowane w 2018 r. Okazją ku temu ma być przyszłoroczne 50-lecie Led Zeppelin.

– Pojawi się jakiś produkt od Led Zeppelin, na pewno. Będzie to coś, czego ludzie jeszcze nie znają. Pracuję nad tym. W przyszłym roku będziemy świętować 50 lat. Pojawi się wiele niespodzianek – w wywiadzie dla Academy Of Chievement zapowiedział Jimmy Page.

Ostatni koncert Led Zeppelin z Robertem Plantem, Jimmym Pagem i Johnem Paulem Jonesem odbył się pod koniec 2007 r. Wówczas miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę zespołu, zajął jego syn Jason.

Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

DVD z ostatnim zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin oraz pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV