Covan Wake Up: Pomoc dla byłego wokalisty Decapitated

Przed nami kolejna odsłona charytatywnej imprezy Covan Wake Up. Celem wydarzenia jest pomoc Adrianowi „Covanowi” Kowankowi, dawnemu wokaliście Atrophia Red Sun i Decapitated.

Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia w krakowskim klubie ZetPeTe. Koncert organizują przyjaciele Adriana „Covana” Kowanka. Cel jest prosty: zebrać środki finansowe, które pozwolą – przynajmniej na jakiś czas – zapewnić specjalistyczną opiekę medyczną i możliwość rehabilitacji muzykowi, który od czasu wypadku samochodowego w 2007 r. walczy o godne życie i zdrowie.

Historie Covana lepiej poznacie dzięki stronie www.adrian.org.pl

W przeszłości odbyło się już wiele imprez z serii Covan Wake Up, na których frekwencja była nienaganna. Organizatorzy wierzą, że i tym razem środowisko metalowe nie zawiedzie swoją obecnością i hojnością.

Udział w koncercie zapowiedziały dobrze znane fanom ciężkich brzmień zespoły: Belzebong, Horrorscope, Gnida, Terrordome, Czort i Sutener, a także gość specjalny Lifeless Gaze.

O wykonawcach

Belzebong – jeden z czołowych przedstawicieli eksportowego, polskiego stoner/doom metalu. Promują swój trzeci album „Light the Dankness”, który jeszcze bardziej niż poprzednie dokonania grupy zanurza się w zielonych oparach gęstego mroku i psychodelicznego transu.

Horrorscope – weterani polskiej sceny thrash metalowej, od 1997 r. cały czas na wysokich obrotach. Ich ostatni, szósty album „Altered World Practice” wydany końcem 2017 r. przez krakowską Defense Records, udowadnia, że wśród piewców radykalnych, podszytych amerykańską szkołą riffów nie mają sobie równych.

Gnida – zaraźliwa mieszanka brutal death metalu i grindcora, której ojcami są Sirius i Lucass, znani z występów z m.in. Sammath Naur i Thy Disease. Na koncie mają dwa albumy – „S.Y.F.” i „A.I.D.S.”, oba wydane nakładem Defense Records, a z gabinetów lekarskich dochodzą głosy o tym, że nadchodzi „R.A.K.”.

Terrordome – dobrze wszystkim znany KRK AREA thrash metalowy skład pod wodzą charyzmatycznego Uappy. Po zmianach w składzie zespół zaostrza kurs i szykuje następcę wydanej w 2015 r. drugiej płyty „Machete Justice” (Defense Records).

Czort – śląski mrok, objawiony światu w 2018 r. płytą „Czarna Ewangelia” (Under the Sign of Garazel Prod.) z miejsca stał się sensacją polskiej sceny black metalowej. Swoje aspiracje anonimowa formacja potwierdziła udziałem w entuzjastycznie przyjętym wydawnictwie „Under the White Flame” w kooperacji z zespołami Mordhell, Occultum i Dagorath oraz serią udanych koncertów.

Sutener – miłośnicy brudnego rock’n’rolla i brutalnych, metalowych patentów, znani już z występów na krakowskich scenach klubowych. Powoli szykują też materiał na debiutanckie wydawnictwo.

Bilety i szczegóły

Przedsprzedaż biletów-cegiełek (40 zł – przedsprzedaż / 50 zł – w dniu koncertu) trwa w sklepie muzycznym Metal Shop (Pasaż Wenecki, I piętro, ul. Długa 17, Kraków), w klubie ZetPeTe (ul. Dolnych Młynów 10, Kraków) oraz on-line poprzez stronę www.sklep.knockoutprod.net

Podczas koncertu można będzie można kupić okolicznościowe koszulki i inne gadżety muzyczne, z których dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie leczenia Adriana.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV