Corey Taylor ze Slipknot nakręci horror

Kolejny metalowy muzyk nakręci własny horror. Najbardziej przerażającą dziedziną filmu zamierza zająć się Corey Taylor. Lider Slipknot ma pracować z Tomem Savinim, autorem efektów specjalnych w takich filmach, jak „Świt żywych trupów” czy „Piątek, trzynastego”.

Metal i horrory mają wiele wspólnego. Slipknot to jeden z tych zespołów, które gdyby miały zagrać w horrorze, mogłyby maszerować na plan prosto ze sceny. Członkowie grupy nie ukrywają, że lubią filmy grozy. Dość powiedzieć, że nowa maska Coreya Taylora została zainspirowana horrorem „Słodka Alicja”, co Taylor sam wyjawił w jednym z wywiadów. Slipknot to po prostu muzyczny odpowiednik dobrego dreszczowca.

Wokalista grupy postanowił jednak pójść o krok dalej, samemu kręcąc horror. Poświęcona horrorom strona DailyDead.com informuje o nawiązaniu przez Taylora współpracy z Tomem Savinim, specjalistą w dziedzinie efektów specjalnych w kinie grozy, który ma pomóc frontmanowi Slipknot zrealizować własny dreszczowiec. We współpracę zaangażowany jest również Jason Baker, prawa ręka Saviniego.

– Jestem podekscytowany, że wreszcie możemy powoli zacząć mówić, że Tom i ja będziemy zaangażowani w nowy horror Coreya Taylora i że przygotujemy charakteryzacje i efekty specjalne – komentuje Baker. – W tej chwili nie wolno nam rozmawiać o szczegółach fabuły, tytułach itp., ale powiem, że scenariusz filmu jest totalnie py. Corey planuje naprawdę sporo chorych rzeczy i jestem bardzo podekscytowany, że będę tego częścią.

– Zawsze dobrze się bawiliśmy, współpracując z Coreyem, tworząc dla niego maski i inne rzeczy, ale najlepsze jest to, że mam nowego przyjaciela. Corey to cudowna, zabawna osoba. Chłopak przeszedł przez piekło, ale wyszedł z tego i potrafi się ze wszystkiego śmiać. Tego typu ludzie są wyjątkowi – podsumowuje Baker.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów prac lidera Slipknot i jego ekipy? Cóż, póki co Taylor ma sporo zobowiązań koncertowych. Slipknot właśnie zaczął europejską trasę, która potrwa do końca lutego. Zespół, wspierany przez Behemotha, dotrze również do Polski. Koncert odbędzie się 6 lutego w Łodzi.

Pełną ofertę merchu Slipknot znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV