Coma udostępnia nowy utwór i zapowiada „Sen o Siedmiu Szklankach”

Coma powraca z nowym materiałem. Tym razem zespół sięga po piosenki dla dzieci, zapowiadając album z wybranymi coverami utworów z dzieciństwa. Grupa udostępniła właśnie pierwszy singiel z płyty „Sen o Siedmiu Szklankach”.

„Fantazja”, świeżo opublikowany pierwszy singiel z nowej płyty Comy, to jedyny autorski utwór, jaki pojawi się na „Śnie o Siedmiu Szklankach”.

„Jest swoistym komentarzem do tematyki całego albumu, wykracza jednak znaczeniowo poza jego ramy. Wam zostawiamy już interpretację tego tekstu” – komentuje zespół.

„Sen o Siedmiu Szklankach” to efekt udziału Comy w projekcie „Męskie Granie” w 2018 r., a dokładniej: koncertu specjalnego z piosenkami filmowymi. Piosenki dla dzieci okazały się tym, co najbardziej pochłonęło łódzkich muzyków.

„Spore było nasze zaskoczenie, kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa”, odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty, jak i muzyka z tych kawałków, to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem, próbowaliśmy wyeksponować dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy – wyjaśnia zespół.

„Sen o Siedmiu Szklankach” ukaże się na początku marca. Promujący krążek singiel fantazja udostępniamy poniżej.

Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa, która przybierze dość nietypowy charakter. Grupa postanowiła ułatwić fanom przybycie na koncerty z dziećmi, organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach. Po szczegóły odsyłamy na www.comagroup.eu

Przypomnijmy: dorobek Comy zamyka wydany w październiku 2017 r. album „Metal Ballads vol. 1”.

Merch Comy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

1 komentarz do wpisu “Coma udostępnia nowy utwór i zapowiada „Sen o Siedmiu Szklankach””

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV