Chris Cornell pośmiertnie uhonorowany za działalność na rzecz praw człowieka

Chris Cornell zostanie uhonorowany nagrodą Kawalera praw człowieka za działalność na rzecz ofiar klęsk humanitarnych oraz utwór „The Promise”. Pośmiertne wyróżnienie w imieniu wokalisty odbierze Vicky Cornell, wdowa po liderze Soundgarden i Audioslave.

Pośmiertne uhonorowanie Chrisa Cornella nagrodą Kawalera praw człowieka odbędzie się 25 września w Los Angeles podczas LA Chefs for Human Rights – imprezy, będącej częścią międzynarodowego programu wspierającego ofiary tortur.

Chris Cornell zostanie uhonorowany za działalność dobroczynną oraz swój ostatni utwór, nagraną na potrzeby filmu „The Promise” balladę o tym samym tytule, o której wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach i o której sam mówił: – Dla mnie „The Promise” to oddanie hołdu ofiarom ludobójstwa Ormian, ale też rzucenie światła na współczesne okropieństwa. Te same metody zostały wykorzystane przy zbrodniach dokonanych w Bośni, Darfurze i Rwandzie, teraz obserwujemy je także na Bliskim Wschodzie, gdzie pojawia się problem z migrantami. Niestety, słowa „nigdy więcej” wydają się tylko słowami, kiedy spojrzymy na wszystkie te masowe egzekucje XX w. albo na wielką falę rasizmu we współczesnym świecie.

Nagrodę przyznaną nieodżałowanemu frontmanowi Soundgarden i Audioslave odbierze jego żona, Vicky Cornell.

– Jesteśmy zaszczyceni, mogąc uczcić pracę, którą wykonali Vicky i Chris, pracę zmieniającą ludzkie życie i wciąż kontynuowaną przez Vicky – komentuje Kim Luu-Ng, wieloletni rzecznik praw człowieka, prawnik i członek rady nadzorczej PTV (międzynarodowego programu wspierającego ofiary tortur – red.). – Ich wsparcie i przede wszystkim uwaga, jaką poświęcili dzieciom syryjskich uchodźców mieszkającym w obozach, rodzi świadomość tego 6-letniego kryzysu i pozwala odzyskać nadzieję wielu osobom, które ją straciły – dodaje.

Przypomnijmy: Chris Cornell zmarł 17 maja po koncercie Sundgarden w Detroit. Pogrzeb odbył się 26 maja w Los Angeles o godz. 15.00 czasu miejscowego. Wokalistę oprócz rodziny i przyjaciół żegnali fani oraz przedstawiciele środowiska rockowego, w tym m.in. James Hetfield, Dave Grohl i Tom Morello.

Utwór „The Promise”, ostatni napisany przez Cornella, udostępniamy poniżej.

fot. Josh Jensen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV