Brutal Assault coraz bliżej. Kto zagra w Twierdzy Josefov?

Jeden z największych festiwali metalowych w Europie, impreza, której line-up to przekrój tego, co dzieje się dziś w mocnej muzyce. Kolejna odsłona Brutal Assault coraz bliżej. Znamy pełną rozpiskę festiwalu.

Brutal Assault wraca do Jaromierza (Czechy), gdzie od 2007 r. odbywa się na terenie Twierdzy Josefov. W tym roku wydarzenie ściągnie ponad 130 zespołów z absolutnej czołówki współczesnego metalu. Paradise Lost, Gojira, Cannibal Corpse czy polski Behemoth – to zaledwie kilka nazw.

Line-up festiwalu w duchu undergroundu odrzuca wyraźny podział na headlinerów i supporty.

– Dramaturgia polega na zrównowazonym line-upie – zauważa Tomáš Fiala, organizator imprezy. – Rosnąca frekwencja mówi nam, że fani ufają naszemu festiwalowi.

Szczegółową obsadę festiwalu sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: Brutal Assault odbywa się w dniach 8-11 sierpnia.

Brutal Assault powstał w połowie lat 90. jako niewielkie wydarzenie na Morawach. Festiwal wierokrotnie zmieniał lokalizację. W 2006 r. przyciągnął ponad 7 tys. osób do Svojšic niedaleko Přelouč. Rok później Brutal Assault przeniósł się do Jaromierza, gdzie odbywa się do dziś. W 2017 r. festiwal po raz pierwszy został w całości wyprzedany, ściągając ponad 20 tys. fanów metalu z całego świata.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV