Bring Me The Horizon z nowym utworem. „Mantra”

To premiera, na którą wiele osób czekało od miesięcy. Bring Me The Horizon wracają do gry. Zespół podzielił się z fanami nowym singlem. „Mantra” zwiastuje najnowszy, szósty album grupy.

Wieszając w centrum Londynu billboard z tajemniczym napisem „Czy chcesz stworzyć ze mną kult?”, członkowie Bring Me The Horizon otworzyli nowy rozdział. Metalcore’owcy z Sheffield wcale nie zamierzają stworzyć nowego kościoła, choć taki pewnie znalazłby wyznawców. Ich plan jest prosty: doprowadzić do premiery kolejnej płyty i wyruszyć w trasę.

Zespół zrobił pierwszy krok. O godz. 20.30 czasu polskiego BBC Radio 1 puściło w eter nowy singiel Bring Me The Horizon. „Mantra” to zapowiedź płyty, która wkrótce ma ujrzeć światło dzienne. Kiedy dokładnie? Oli Sykes, wokalista grupy, z którym udało się połączyć dziennikarzom BBC Radio 1, nie zdradził żadnych szczegółów odnośnie planowanego wydawnictwa. Te mają zostać podane w ciągu kilku następnych dni.

Odsłuch jeszcze gorącego utworu „Mantra” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: o tym, że grupa pracuje nad następcą płyty „That’s the Spirit”, Oli Sykes informował już wiosną, rozmawiając z magazynem „Kerrang!”.

– Nie sądzę, by jakikolwiek fan był zaskoczony faktem, że na nowym albumie zabrzmimy inaczej niż na poprzednim. – Wiem, w jaką stronę chcę pójść. Chcemy zrobić coś innego i zrobić krok naprzód.

– Podoba nam się idea wejścia do mainstreamu – otwarcie powiedział wokalista. – Nie wstydzimy się tego. Nie postrzegamy wejścia do mainstreamu w kategoriach sprzedania się. Patrzymy na to jak na wyzwanie, które polega na tym, że robisz coś, co podoba się większej liczbie ludzi, ale jednocześnie dbasz o to, by pozostać sobą. Taki jest nasz cel.

Ostatni album Bring Me The Horizon, „That’s the Spirit”, ukazał się w 2015 r. Po raz ostatni zespół wystąpił w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

1 komentarz do wpisu “Bring Me The Horizon z nowym utworem. „Mantra””

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV