Bring Me The Horizon podbili zestawienie UK Albums Chart

Członkowie Bring Me The Horizon mogą otwierać szampana. Popowy zwrot na najnowszym albumie zespołu przyniósł mu pierwszy numer 1 na liście UK Albums Chart notującej najlepiej sprzedające się płyty na Wyspach.

Wydając „Amo”, Bring Me The Horizon podzielili fanów. Chwytliwe, popowe melodie, dużo elektroniki, a do tego niemal całkowite odejście od screamów, breakdownów i innych metalcore’owych elementów – nie tego spodziewali się fani zespołu, którzy pokochali go za pierwsze wydawnictwa. Chór oburzonych nie zdołał jednak doprowadzić do sprzedażowej klęski płyty.

Jest dokładnie odwrotnie. Za sprawą „Amo” Bring Me The Horizon po raz pierwszy znaleźli się na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. By wspiąć się na szczyt zestawienia, grupa potrzebowała sprzedać 27 tys. kopii „Amo”, na co Anglikom wystarczyło zaledwie kilka dni. W ten sposób najnowszy longplay Bring Me The Horizon przebił wynik „That’s The Spirit”, poprzedniej płyty zespołu, który w zestawieniu UK Albums Chart zdołał wdrapać się na miejsce drugie.

Przypomnijmy: premiera „Amo” miała miejsce 25 stycznia. Krążek promowały single „Mantra”, „Wonderful Life” (z gościnnym udziałem Daniego Filtha z Cradle of Filth – red.), „Medicine” i „Mother Tongue” i „Nihilist Blues”.

Odsłuch płyty udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: po raz ostatni Bring Me The Horizon wystąpili w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r. Póki co zespół nie ma w planach koncertu w Polsce, choć to niedługo może się zmienić. Aktualnie grupa jest w trakcie ogłaszania kolejnych dat, a w jej kalendarzu jest jeszcze kilka wolnych terminów (m.in. festiwalowych). O ewentualnym koncercie możemy dowiedzieć się w ciągu najbliższych dni.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]


Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV