„Bones of Saints” – nowy utwór Roberta Planta. Album w październiku

Ucieszą się ci, którzy czekają na nowy album Roberta Planta. Były już głos Led Zeppelin udostępnił kolejny utwór nagrany na potrzeby „Carry Fire”, solowego wydawnictwa mającego trafić do sklepów 13 października. Posłuchaj „Bones of Saints”.

W niespełna miesiąc po opublikowaniu „The May Queen”, pierwszego singla promującego „Carry Fire”, Robert Plant publikuje kolejny – rockowy, pogodny „Bones of Saints”. Utwór to 8 ścieżka z płyty, mającej być pierwszym albumem Planta od czasu wydania „Lullaby and the Ceaseless Roar” z 2014 r.

– Chodzi o intencje. Cieszę się z moich poprzednich prac i oczywiście je szanuję, ale zawsze czuję chęć pracy twórczej – o swoim nadchodzącym wydawnictwie mówi Robert Plant. Muszę łączyć nowe ze starym. W efekcie cały zespół dąży do czegoś nowego, do znalezienia nowych brzmień, krajobrazów, nastrojów, melodii i instrumentacji.

Wiadomo już, że krążek ukaże się 13 października. Album został nagrany z zespołem The Sensational Space Shifters, z którym wokalista współpracuje od 2012 r.

Świeżo wydany singiel „Bones of Saints” możecie odsłuchać via [link]

W Polsce Plant po raz ostatni wystąpił 21 lipca 2015 r., biorąc udział w Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Ostatni koncert z Led Zeppelin zagrał pod koniec 2007 r. Miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę Zeps, zajął wówczas jego syn Jason. Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

Merch Led Zeppelin znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV