Billboard: Guns N’ Roses zarobili ponad 300 mln $ na Not In This Lifetime

Znów potwierdza się, że powrót Guns N’ Roses był najbardziej kasowym come backiem, jaki można było zrobić w świecie rock’n’rolla. Grupa dołożyła kolejne 50 mln dolarów do ogólnej sumy, jaką zarobiła na bieżącej trasie. Wszystko dzięki koncertom w USA, które potrwają przynajmniej do końca listopada.

Not In This Lifetime Tour, czyli pierwsza trasa Guns N’ Roses od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993), w której udział biorą Axl Rose, Slash i Duff McKagan, prowadzi w zestawieniu najbardziej dochodowych tras koncertowych prowadzonym przez „Billboard”. Z najnowszych danych wynika, że na ostatnich koncertach w USA grupa zarobiła przeszło 50 mln dolarów. Oznacza to, że dochody z całego tournée właśnie przekroczyły astronomiczną kwotę 300 mln dolarów.

By zbić tak oszałamiającą fortunę, Guns N’ Roses potrzebowali półtora roku, bo przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour rozpoczęła się w kwietniu 2016 r. W międzyczasie przed laty „najniebezpieczniejszy zespół na świecie” zdążył awansować do grona najlepiej zarabiających gwiazd według „Forbesa”.

Ale to nie koniec zbierania żniw przez Guns N’ Roses. Trasa Not In This Lifetime Tour zakończy się dopiero 29 listopada. Do tego czasu Gunsi wystąpią jeszcze 25 razy. Liczby z pewnością zostaną więc jeszcze wywindowane. Co dalej? Richard Fortus, drugi gitarzysta zespołu, twierdzi, że w grę wchodzi nowy album Guns N’ Roses. Póki co jednak nie ma żadnych potwierdzonych informacji na ten temat. A szkoda.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Bernal Saborio (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV