Bastille w Polsce w 2019 z materiałem z nowej płyty

Dobra wiadomość dla polskich fanów Bastille. W lutym 2019 r. dowodzona przez Dana Smitha formacja ponownie odwiedzi nasz kraj. Koncert na warszawskim Torwarze będzie częścią trasy promującej nowy album grupy.

Kariera Bastille zaczęła się w 2010 r. od solowego projektu Dana Smitha, który zaprosił do współpracy Chrisa Wooda, Willa Farquarsona oraz Kyle’a Simmonsa. Indie-rockowe brzmienie z elementami tanecznej elektroniki zaowocowało m.in. zaproszeniem Bastille na wspólną trasę przez znaną electropopową formację Fenech-Soler. Wśród swoich największych inspiracji Dan Smith wymienia m.in. Reginę Spektor, Björk i Bon Ivera.

Polskiej publiczności Bastille znani są przede wszystkim dzięki przebojowemu singlowi „Pompeii” z ich debiutanckiego albumu „Bad Blood”. Wydany w 2013 r. album, zawierający takie przeboje, jak „Pompeii”, „Flaws”, „Laura Palmer” czy „Things We Lost In Fire”, okazał się międzynarodowym fenomenem, doskonale sprzedając się również w Polsce.

W 2016 r. zespół wydał album „Wild World”, promowany singlem „Good Grief”. W tym roku Bastille pojawili się ponownie dzięki singlowi „Happier”, który nagrali z Marshmello.

Zespół ogłosił też trzeci album – dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, choć pierwszy singiel z płyty pojawił się jeszcze w maju. Z materiałem z jeszcze niewydanego krążka Bastille przyjadą do Polski (a dokładniej do Warszawy) 19 lutego 2019 r.

Wydarzenie organizuje agencja Go Ahead.

Bilety od 5 października będzie można nabyć na: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, ticketclub.pl, www.ticketmaster.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV