Alissa White-Gluz (Arch Enemy) o weganizmie i metalu

Alissa White-Gluz z formacji Arch Enemy to wyjątkowo barwna postać. Niebieskowłosa wokalistka jest prawdopodobnie najbardziej radykalną weganką w świecie metalu. „Według mnie w metalu chodzi o bunt. Weganizm to jego bezkompromisowa forma” – uważa White-Gluz.

W obliczu pandemii koronawirusa nie brakuje głosów, że świat potrzebuje zmian. Taką zmianą może być upowszechnienie weganizmu, którego zwolenniczką od lat pozostaje Alissa White-Gluz z Arch Enemy. Wokalistka wypowiedziała się na temat swoich przekonań za pośrednictwem strony Mercy For Animals.

– Jestem weganką od ponad 20 lat. Byłam weganką jeszcze zanim zaczęłam zajmować się muzyką. Nigdy nie jadłam mięsa. Dorastałam w wegetariańskim domu, dlatego przejście na weganizm było dla mnie bardzo logicznym krokiem. Kiedy zaczęłam robić muzykę, nie było niczego, o czym chciałam mówić równie głośno jak o prawach zwierząt. Kiedy śpiewam w moim zespole, czuję, że śpiewam dla pozbawionych głosu – opowiada White-Gluz.

– Bycie kobietą, bycie weganką i straight edgem w świecie metalu jest połączeniem, które sprawia, że łatwo na mnie wskazać i mnie atakować. Ale to część tego, kim jestem. Nawet gdybym chciała, nie zmieniłabym tego. Nie zmienię tego dla nikogo – deklaruje wokalistka.

– Według mnie w metalu chodzi o bunt, o podążanie własną ścieżką, myślenie inaczej od tego, jak inni chcieliby, żeby myśleć. Weganizm to bezkompromisowa forma buntu. Bierzesz rzeczy, które ludzie powiedzieli Ci, że są normalne, że są wewnątrz ciebie, ale uważasz, że nie są normalne, że zostałeś przyzwyczajony do akceptowania ich w swoich codziennych czynnościach, jak jedzenie, ubieranie się czy wybieranie tego, co kupujesz. Każdy powtarza, że to normalne, że potrzebujesz do tego zabijania innych stworzeń, ale tak nie jest. Weganizm to sprzeciwienie się temu. To właśnie prawdziwy metal – podsumowuje White-Gluz.

Alissa White-Gluz dołączyła do Arch Enemy w 2014 r., zastępując Angelę Gossow. Z grupą wydała dwa albumy: „War Eternal” i „Will to Power” w 2017 r., z którym zespół kilkakrotnie odwiedził Polskę (m.in. na Pol’and’Rock Festival w 2018 r.).

Merch Arch Enemy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV