Alestorm zapowiada premierę „Curse Of the Crystal Coconut”

Stęskniliście się za szalonymi piratami z Alestorm? Łajba dowodzona przez kapitana Christophera Bowesa obiera kurs na szerokie wody i zapowiada premierę nowej płyty „Curse Of the Crystal Coconut”.

Szczury lądowe, bez względu na to czy jesteście gotowi czy nie, Alestorm powraca bez cenzury, w swoim najlepszym satyrycznym i chwalebnym stylu! Dwa lata po wydaniu swojej ostatniej płyty „No Grave But The Sea” pijacka załoga metalowych piratów przygotowała nowy krążek „Curse Of the Crystal Coconut”. Album ukaże się 29 maja nakładem Napalm Records. Będzie to szósty longplay w dorobku kapeli. Ostatni album odniósł światowy sukces: w USA znalazł się na 1 pozycji zestawienia Heatseekers, w Niemczech uplasował się na 14 pozycji bestsellerów, a podobny sukces odniósł jeszcze m.in. w Austrii, Belgii i Nowej Zelandii.

Przygotujcie się na nowy poziom epickiego szaleństwa w folk metalowym stylu. Załoga pod dowództwem kapitana Christophera Bowesa, która znana jest ze swoich bezwstydnie chwytliwych melodii, z dumą prezentuje 11 nowych, pirackich szlagierów.

Przełamując stereotypowy wizerunek piratów jako samotnych wilków morskich, na „Curse of the Crystal Coconut” do zespołu dołączyli m.in. Ally Storch z Subway to Sally (skrzypce na całym albumie) oraz kapitan Yarrface z Rumahoy. Różnorodność utworów zawartych na tym albumie zaspokoi nawet najbardziej wybrednych poszukiwaczy przygód i świetnie sprawdzi się na najbardziej dzikich imprezach pirackich. „Chomp Chomp” z gościnnym udziałem Vretha, wokalisty Finntroll, może spowodować, że nigdy już nie wypłyniesz na otwarte wody.

Oczywiście nie byłby to album Alestorm, gdyby zabrakło na nim wyjątkowego poczucia humoru. Jak zwykle jest go pod dostatkiem, jak chociażby w „Treasure Chest Party Quest” albo w „Zombies Ate My Party Ship”. Zawartość płyty pozostaje na razie tajemnicą, ale jak zapowiada jej wydawca, „Curse of the Crystal Coconut” sprawi, że odrzucisz na bok konwenanse i dołączysz do pirackiej załogi Alestorm w jej najostrzejszej i najbardziej szalonej podróży!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV