Album „Fear Inocolum” Tool podbił listę Billboard 200

Członkowie Tool mogą otwierać butelkę z szampanem. „Fear Inoculum”, ich najnowszy album, zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard 200 przedstawiającej najlepiej sprzedające się płyty w USA.

Zgodnie z powiedzeniem, że czekanie wzmaga apetyt, Tool długie 13 lat zwlekał z wydaniem nowej płyty. Z końcem sierpnia zespół udostępnił długo wyczekiwany album „Fear Inoculum” i tak jak można się spodziewać, mocno namieszał na listach bestsellerów.

Album „Fear Inoculum” od razu po premierze uplasował się na 1. miejscu listy Billboard 200, pokonując ostatni krążek Taylor Swift. Szacuje się, że w ciągu pierwszych 7 dni od premiery Tool sprzedał ok. 270 tys. kopii „Fear Inoculum”, z czego aż blisko 250 tys. to płyty w wersji fizycznej. To jeden z lepszych wyników w ostatnich latach, jeśli weźmiemy pod uwagę wydawnictwa stricte rockowe (dwukrotnie mniej egzemplarzy Slipknot sprzedał z albumem „We Are Not Your Kind”).

– Minęło trochę czasu – przyznaje Adam Jones, gitarzysta Tool, komentując premierę „Fear „Inoculum” – Ja nigdy nie czułem presji. Bardziej bałem się, że ludzie zaczną obwiniać za tę przerwę naszego wokalistę, ale to nie jest jego wina.

– Każdy z nas coś miał: rodzina, inne projekty, inne sprawy – tłumaczy Jones. – Dziękuję naszym fanom za poświęcenie. Naprawdę ogromne poświęcenie. Materiał wydaje się dobry. Jest zupełnie inny od naszej ostatniej płyty, ale chcieliśmy tego.

– Staramy nie martwić się tym, czy album zostanie dobrze przyjęty albo czy będzie naszym ostatnim. Jesteś na danej ścieżce, później na innej, a jeszcze później upewniasz się, że cała czwórka jest szczęśliwa. To proces oparty na wzajemności – podsumował gitarzysta Tool.

Przypomnijmy: Tool ma za sobą europejską trasę, w ramach której Amerykanie odwiedzili również Polskę. Ich polski występ odbył się 11 czerwca na Impact Festivalu.

W kuluarach mówi się, że Tool wróci do Europy w przyszłym roku. Póki co jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV