Adam Jones bał się, że fani będą obwiniać wokalistę Tool za przerwę

Tool wraca po długiej przerwie. Premiera nowej płyty grupy wzbudza sporo emocji. Gitarzysta zespołu Adam Jones przyznaje, że obawiał się, że o długą przerwę wydawniczą fani zaczną obwiniać wokalistę Maynarda Jamesa Keenana.

Członkowie Tool mają prawo czuć presję. Wracają po długiej przerwie, która zakończy się 30 sierpnia wraz z premierą ich najnowszej płyty. Od czasu premiery ich ostatniego wydawnictwa w 2006 r. w muzyce zmieniło się sporo. Czy album „Fear Inoculum” sprosta wymaganiom, jakie stawiają przed nim fani?

– Minęło trochę czasu – w rozmowie z magazynem „Revolver” zauważył Adam Jones, gitarzysta Tool. – Ja nigdy nie czułem presji. Bardziej bałem się, że ludzie zaczną obwiniać za tę przerwę naszego wokalistę.

– To nie jest jego wina – podkreśla muzyk.

– Każdy z nas coś miał: rodzina, inne projekty, inne sprawy – tłumaczy Jones. – Dziękuję naszym fanom za poświęcenie. Naprawdę ogromne poświęcenie. Materiał wydaje się dobry. Jest zupełnie inny od naszej ostatniej płyty, ale chcieliśmy tego.

– Staramy nie martwić się tym, czy album zostanie dobrze przyjęty albo czy będzie naszym ostatnim. Jesteś na danej ścieżce, później na innej, a jeszcze później upewniasz się, że cała czwórka jest szczęśliwa. To proces oparty na wzajemności – podsumował gitarzysta Tool.

Tool jest świeżo po premierze pierwszego singla z długo wyczekiwanej płyty. Utwór „Fear Inoculum” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Tool ma za sobą europejską trasę, w ramach której Amerykanie odwiedzili również Polskę. Ich polski występ odbył się 11 czerwca na Impact Festivalu. W kuluarach mówi się, że Tool wróci do Europy w przyszłym roku. Póki co jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV