Pearl Jam chce nagrać nowy album w 2022. Wyprodukuje go Andrew Watt

Pearl Jam nie marnuje czasu. Przed rozpoczęciem letniej trasy koncertowej zespół zamierza nagrać kolejny album. Pomoże mu w tym producent gwiazd pop Andrew Watt.

Na ostatni album Pearl Jam, który ukazał się tuż przed wybuchem pandemii, czekaliśmy długie siedem lat. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej. Legenda grunge’u jest zdeterminowana, by w najbliższych miesiącach wejść do studia. W nagraniu nowej płyty członków Pearl Jam ma wesprzeć ceniony Andrew Watt, jeden z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia.

Watt w ubiegłym roku pracował z Eddiem Vedderem nad jego nadchodzącym solowym albumem, a oprócz tego również z… Justinem Bieberem. O tym, że to właśnie Watt wyprodukuje nowy materiał Pearl Jam, Vedder poinformował, rozmawiając z magazynem „Mojo”.

– Nagramy kolejny album z Andrew Wattem – przekazał wokalista Pearl Jam. – Już o tym rozmawialiśmy. Jak wiecie, pandemia wybuchła, gdy pakowaliśmy się na trasę z materiałem z płyty „Gigaton”. Mieliśmy zaplanowanych mnóstwo koncertów, większość nawet była już w sprzedaży. Rzeczą, na której chcemy się skupić w tym roku, jest dotrzymanie obietnicy i zagranie tych zaległych koncertów.

– Zakładam, że przez rok czy dwa będziemy działać bardzo intensywnie, a później widzę to tak, że trochę zwolnimy. Wciąż możemy grać coraz lepiej, ale wiemy, czego potrzebujemy, żeby zachować zdrowie jako zespół – dodał Vedder.

CZYTAJ TEŻ: PEARL JAM PO TRZECH LATACH WRACA NA SCENĘ Z BYŁYM GITARZYSTĄ RED HOT CHILI PEPPERS

Pearl Jam w ubiegłym roku udało się wrócić na scenę po przerwie spowodowanej pandemią. Zespół nie dotarł wprawdzie do Europy, ale zagrał serię koncertów w USA, podczas których legendę grunge’u wspierał Josh Klinghoffer, do niedawna gitarzysta Red Hot Chili Peppers.

Na horyzoncie wciąż jest europejska trasa Pearl Jam, w tym dwukrotnie przekładany koncert w Polsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Amerykanie 14 lipca zagrają w krakowskiej Tauron Arenie. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Koszulki Pearl Jam, płyty oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl.

fot. D. Clinch

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.