Gojira udostępnia nowy singiel i wspiera rdzenną ludność Amazonii

Na taki come back Gojiry czekaliśmy. Zespół opublikował trzeci singiel z „Fortitude”, nowego albumu, którego premiera została wyznaczona na 30 kwietnia. „Amazonia” to głos w sprawie łamania praw rdzennej ludności Ameryki Południowej.

Gojira przygotowuje się do premiery płyty „Fortitude”, pierwszego wydawnictwa od pięciu lat i jednego z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku w kategorii metal. Francuzi nie zawodzą, z każdym kolejnym singlem podnosząc poprzeczkę. Świeżo opublikowany utwór „Amazonia”, trzeci singiel z „Fortitude”, może się podobać. Plemienny groove przypominający najlepsze czasy Sepultury, śpiew alikwotowy i charakterystyczne brzmienie Gojiry – „Amazonia” to propozycja, która na długo może zagościć na waszych playlistach.

Singiel udostępniamy poniżej.

„Amazonia” to utwór z konkretnym przesłaniem. Cały dochód, jaki przyniesie, Gojira zamierza przekazać organizacji The Articulation of Indigenous Peoples of Brazil (APIB) wspierającej rdzenną ludność Amazonii cierpiącą z powodu wycinki lasów, zmuszaną do niewolniczej pracy i narażoną na przemoc.

Zaangażowany charakter ma mieć cały album „Fortitude”.

– Hart ducha (ang. fortitude) jest czymś, czym powinniśmy się teraz wykazać, co powinniśmy propagować – uważa Joe Duplantier, frontman Gojiry. – To coś, czego potrzebujemy w świecie, gdzie wszystko jest niepewne, nawet najbliższa przyszłość. Jako zespół od początku promowaliśmy współczucie zamiast współzawodnictwa i miłość zamiast nienawiści. Istotą „Fortitude” jest zainspirowanie ludzi, by byli najlepszą wersją siebie, by byli silni bez względu na okoliczności.

– Mamy ogromną siłę, której nie dostrzegamy – podkreśla muzyk. – Nawet kiedy beznadziejnie jest budzić się rano do wszystkich codziennych spraw, są chwile, gdzie możemy zrobić różnice naszym nastawieniem, naszą percepcją, tym, jak wyobrażamy sobie naszą przyszłość i przyszłość ludzkości. Łatwo się załamać i stracić wiarę. Ale w pewnym momencie musisz ustalić, jakie są twoje fundamenty.

– Musisz sam siebie zapytać, jaka będzie twoja postawa, kiedy skończy się świat, który znamy – podsumował Duplantier.

CZYTAJ TEŻ: JOE DUPLANTIER Z GOJIRY ZDRADZIŁ, ŻE POZNAŁ ŻONĘ DZIĘKI METALLICE

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na ubiegłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Gojiry nie zabrakło w line-upie tegorocznej odsłony imprezy. Mystic Festival cały czas jest w planach, choć patrząc na rozwój pandemii w ostatnich dniach, jego dojście do skutku wydaje się mocno zagrożone…

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV