Dave Gahan z Depeche Mode w rockowym singlu Humanist

Dave Gahan, wokalista Depeche Mode, nie próżnuje. Wykorzystując chwilową przerwę w działalności swojego zespołu, Gahan pojawił się w utworze stworzonego przez Roba Marshalla projektu Humanist.

Po wydaniu płyty „Spirit” i długiej serii promujących ją koncertów członkowie Depeche Mode zrobili sobie przerwę na złapanie oddechu. Lider grupy najwyraźniej jednak nie lubi bezczynności. Dave’a Gahana możemy usłyszeć w utworze „Shock Collar” projektu Humanist.

Humanist to zespół stworzony przez Roba Marshalla, angielskiego gitarzystę i kompozytora znanego z formacji Exit Calm, blisko współpracującego m.in. z Markiem Laneganem. Pierwszy album projektu Humanist ma ukazać się 21 lutego.

– Twórczość Roba jest bardzo mroczna. Album jest unikalny i dość spontaniczny. Jest w nim też dużo głębi, którą tworzą partie gitarowe Marka [Lanegana] – współpracę z Robem Marshallem w rozmowie z „NME” komentuje wokalista Depeche Mode.

– Świetnie jest pracować z takimi ludźmi, ponieważ poszerzają twoje horyzonty – dodaje Gahan. – Mam to szczęście, że mogę robić muzykę z innymi ludźmi przez ostatnie 40 lat. Zawsze szukam osób, które wyciągną mnie z mojej strefy komfortu. Dzięki temu w szerszej perspektywie staję się lepszy. Dużo uczę się od ludzi ze świeżymi pomysłami.

Utwór „Shock Collar” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: promując album „Spirit”, swój ostatni album wydany w 2017 r., Depeche Mode aż cztery razy wystąpili w Polsce. Po raz ostatni na Opener Festival w 2018 r.

Proces wydawniczy „Spirit” zespół podsumował pełnometrażowym dokumentem „Spirits In The Forest” wyreżyserowanym przez doskonale znanego fanom grupy artystę Antona Corbijna. Film miał swoją premierą w listopadzie ubiegłego roku.

Koszulki, płyty i inne produkty tematyczne związane z Depeche Mode znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV