Co dalej z Woodstockiem? Jerzy Owsiak: „Nie wiem, co będzie za rok”

W przyszłym roku Przystanek Woodstock nie odbędzie się? Nie mamy zamiaru snuć czarnych scenariuszy, ale sam szef Fundacji WOŚP wydaje się być ostrożny. „Nie wiem, co będzie za rok” – przyznaje Jerzy Owsiak.

Wbrew urzędniczym wątpliwościom związanym z bezpieczeństwem na Przystanku Woodstock festiwal odbył się zgodnie z planem, a w dniach 3-5 sierpnia do Kostrzyna nad Odrą zjechały setki tys. woodstockowiczów (organizatorzy mówili o 60 tys.; policja podaje czterokrotnie większą liczbę uczestników festiwalu). Obyło się bez większych ekscesów, choć służby donosiły o przykładach łamania prawa – przede wszystkim związanych z substancjami odurzającymi i drobnymi kradzieżami. Mundurowi odnotowali też jeden gwałt oraz jedno ciężkie uszkodzenia ciała.

Sama impreza została zaklasyfikowana jako impreza podwyższonego ryzyka. Dla organizatorów oznaczało to konieczność sprostania dodatkowym wymogom bezpieczeństwa, w tym m.in. obowiązkowi rozstawienia metalowych bramek wokół festiwalowych scen.

Jerzy Owsiak od początku w ostrych słowach komentował obostrzenia, jakie zostały nałożone na organizatorów festiwalu. Najdosadniej mówił o nich podczas zakończenia Woodstocku.

– Nie mów mi, k***a, że tu jest podwyższone ryzyko, w tym miejscu. Kłamiesz, kłamiesz, kłamiesz – mówił zdenerwowany szef Fundacji WOŚP. – Przez cztery dni pół miliona, 600 tys., 700 tys., a może i milion ludzi bawiło się w pokoju. Gościu, widziałeś tylu ludzi, zadowolonych, uśmiechniętych? Weź to sobie do serca. Nie obrażaj nas. To nie jest podwyższone ryzyko!

– Nie wiem, co będzie za rok. Póki co jesteśmy razem. Cieszmy się tą chwilą – zakończył Jerzy Owsiak.

Jeszcze przed Woodstockiem Jerzy Owsiak mówił wprost: – My już nie wyrobimy.

– Ta spirala żądań wobec tylko naszego festiwalu jest masakryczna – tłumaczył Owsiak, zwracając uwagę na lawinowo rosnące koszty imprezy, będące wynikiem urzędniczych decyzji. – Nie damy rady, aby koszty ochrony Przystanku Woodstock były wyższe od kosztów organizowania „najpiękniejszego festiwalu świata”, od kosztów organizowania festiwalu z taką wartością edukacyjną – wyjaśniał twórca Przystanku Woodstock.

Jaka przyszłość czeka Woodstock, wciąż nie wiadomo. Niewykluczone, że przyszłym roku wydarzenie zmieni formułę lub lokalizację. Jako jedną z potencjalnych wymienia się Szczecin, gdzie Woodstock odbył się po raz drugi w swojej 23-letniej historii – w 1996 r.

Od 1997 r. festiwal nieprzerwanie odbywa się na terenie województwa lubuskiego. Do 2003 r. odbywał się w Żarach. Następnie przeniósł się do Kostrzyna nad Odrą, w którym odbył się także w tym roku.

Według szacunków policji w tym roku w Kostrzynie bawiło się ok. 250 tys. woodstockowiczów. Impreza odbywała się w dniach 3-5 sierpnia.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.