Lord of The Lost prezentują nowy singiel!

Nowy album zespołu już w grudniu!

Dziś LORD OF THE LOST ujawnił trzeci singiel z nadchodzącego, pełnowymiarowego albumu “OPVS NOIR Vol. 2”, który ukaże się 12 grudnia 2025 roku nakładem Napalm Records! W utworze „Would You Walk With Me Through Hell?” LORD OF THE LOST łączy siły z INFECTED RAIN, dodając wyjątkowego pazura do bogactwa płynnych gatunkowo mistrzów. Lena Scissorhands i Chris Harms, dwa najbardziej rozpoznawalnu głosy tego gatunku, spotykają się, aby stworzyć wielowarstwowe pejzaże dźwiękowe składające się z delikatnych, czystych wokali, potężnych growli i melancholijnych nastrojów.

Po niedawnym sukcesie trasy koncertowej z FEUERSCHWANZ, która odbyła się w zeszłym miesiącu, LORD OF THE LOST jest obecnie w trakcie tournee po Wielkiej Brytanii i Irlandii. W przyszłym roku zespół wyruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, a następnie powróci do Europy na niedawno ogłoszony „TOVR NOIR 2026”, który obejmie 19 krajów.

Chris Harms o “Would You Walk With Me Through Hell?”:

Stworzenie piosenki o miłości z tak mocnym i pozytywnym przesłaniem, a jednocześnie z tak mrocznym tytułem i jeszcze bardziej złowieszczym podkładem muzycznym, było ogromnym wyzwaniem. Współpraca z Leną, jej wszechstronnym głosem i ogromną charyzmą, od pierwszego pomysłu do efektu końcowego, była wspaniałą podróżą zarówno muzyczną, jak i osobistą!”

Lena Scissorhands dodaje:

Jestem niesamowicie zaszczycona i podekscytowana zaproszeniem do współpracy przy tym utworze z Lord Of The Lost. Uwielbiałam każdą minutę pracy nad nim i myślę, że ta współpraca okazała się wyjątkowa, a jej mrok jest po prostu przepiękny. Nie mogę się doczekać, aż świat go usłyszy!”

Po ich urzekająco kolorowym „BLOOD & GLITTER”, które zapewniło im udział w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 oraz pierwsze miejsce na listach przebojów w Niemczech, LORD OF THE LOST ponownie przeobrażają się wraz z albumem” OPVS NOIR”. Dzięki” OPVS NOIR Vol. 2” kolejne 11 pełnych emocji utworów dołącza do trzyczęściowego cyklu, płynnie nawiązując do Vol. 1. Z „OPVS NOIR Vol. 2” zespół jeszcze mocniej zagłębia się w swoją melancholijną interpretację odkrywania najgłębszych zakamarków własnego „ja”, dodając nową, pełną nadziei warstwę do cudownie mrocznego pejzażu zaprezentowanego już na „OPVS NOIR Vol. 1”.

Otwierając album mrocznym, ale chwytliwym „The Fall From Grace”, LORD OF THE LOST od razu pokazuje swoją drogę z wielkimi chórami balowymi wplecionymi w poważne melodie, które będą nadal zasiadać na tronie we wszystkich zróżnicowanych utworach aż do ostatniej nuty ballady „Sharp Edges”. Dołączają do nich goście, od ulubieńców sceny po muzyków z najwyższej półki spoza metalowego gatunku. Pierwsza jest Lena Scissorhands z INFECTED RAIN, która dopracowuje smoliście czarne „Would You Walk With Me Through Hell?” pełną gamą swojego zaciekłego, ale delikatnego wokalu. Podobnie Anna Brunner ze wschodzącej gwiazdy melodycznego metalu LEAGUE OF DISTORTION i symfonicznego EXIT EDEN użycza swojego energetycznego głosu w „Please Break The Silence”, wywołując gęsią skórkę – każdy talent jest ważną sceną w mrocznie kolorowym filmie OPVS NOIR dla uszu. Niespodziewanie, ale jakże trafnie, fiński raper KÄÄRIJÄ, wicemistrz Eurowizji 2023, zamienia „Raveyard” w parkiet taneczny, łącząc industrial, gotyk i fiński rap – jakby zwiastując narodziny nowego gatunku. Najbardziej poruszającym utworem jest przebogaty „What Have We Become”, w którym eksperymentalny artysta IAMX spotyka się z Chrisem Harmsem w oczyszczającym duecie.

Lista utworów:

  1. The Fall From Grace
  2. Would You Walk With Me Through Hell? (& Infected Rain)
  3. One Of Us Will Be Next 
  4. Walls Of Eden 
  5. Raveyard (feat. Käärijä)
  6. The Last Star 
  7. What Have We Become (feat. IAMX)
  8. Winter’s Dying Heart 
  9. Scarlight 
  10. Please Break The Silence (feat. Anna Brunner)
  11. Sharp Edges 

OPVS NOIR Vol. 2” dostępny będzie w następujących formatach:

– 1-LP VINYL DELUXE Edition Splattered Translucent Turquoise/White, Black

Zawiera 12-stronicową książeczkę. Tylko w Napalm Records Mailorder (nakład ściśle limitowany, 200 egz.)

– 1-LP Liquid Vinyl Turquoise, Black – SOLD OUT!

Zawiera 12-stronicową książeczkę. Tylko w Napalm Records Mailorder (nakład ściśle limitowany, 200 egz.)

– 1-LP Gatefold Cristallo

Zawiera 12-stronicową książeczkę. Tylko w LORDSHOP (nakład ściśle limitowany, 200 egz.)

– 1-LP Gatefold Recycled Black

– 1-CD w papierowej kopercie dla każdego, kto posiada już OPVS NOIR Collectors Edition (= Earbook or Wooden Box Set)

– 1-CD 6-page Digisleeve

Zawiera 12-stronicową książeczkę

– Music Cassette Noir with silver print  – OSTATNIE EGZEMPLARZE!

Tylko Napalm Records Mailorder & w LORDSHOP (nakład ściśle limitowany, 150 egz.)

– Digital Album

– DEEP DIVE Edition, zawiera OPVS NOIR Vol. 2 Digisleeve z 16-stronicową książeczką, pendrive z 8 tzw. „ścieżkami audio” do każdego utworu, dzięki czemu możesz zagłębić się w odsłuch samego wokalu, samych gitar, samych perkusji itd. Idealne również dla muzyków do tworzenia własnych wersji do odtwarzania lub dla realizatorów dźwięku do tworzenia remiksów. Płyta CD i pendrive w materiałowym etui – ekskluzywna oferta Napalm Records Mailorder Europe i LORDSHOP. – OSTATNIE EGZEMPLARZE!

AUDIO STEMS per song:

01 Drums, Percussion and Beats

02 Bass, Bass Synths

03 Rhythm Guitars

04 Additional Guitars

05 Piano

06 Orchestra, Choir, Organ

07 Synths

08 Vocals

+ Audio Click

+ MIDI Track containing all tempo and time signature changes

Audio format:

WAV, 44.1 kHz, 24 Bit

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.