Hate zapowiada nowy album!

Polska grupa powraca z premierową muzyką!

Hate to warszawski zespół metalowy grający nieprzerwanie od 1990 roku. Na przestrzeni ponad trzydziestu lat grupa dowodzona przez Adama „ATF Sinnera” Buszko wydała dwanaście albumów studyjnych i zagrała setki koncertów na całym świecie. Niedawno na social mediach Hate pojawiła się informacja dotycząca nadchodzącej płyty. Album będzie nosił tytuł „Bellum Regiis” i ukaże się wiosną 2025 roku nakładem Metal Blade Records. Za produkcję odpowiada David Castillo ze szwedzkiego studia Gröndahl. Pierwszy singiel o tytule „Ifigenia” ukaże się 25 marca.

– Bellum Regiis, co można przetłumaczyć jako „Wojna królewskości” lub „Wojna królów”, to album skupiony wokół ludzkiej relacji z autorytami i naszej chęci kontrolowania. Kiedy jesteśmy najbardziej sobą? Kiedy mamy władzę, a kiedy się jej przeciwstawiamy? Jak to się przekłada na naszą relację ze światem wokół nas? Czy naprawdę możemy zdystansować się od losu, jaki natura nam zgotowała? W ciągu dziewięciu piosenek zagłębiamy się w te pytania z wielu punktów widzenia. Nie zdradzę z góry wszystkich sekretów albumu, ale zagłębiamy się w naszą przeszłość i teraźniejszość, mitologie (głównie słowiańskie i greckie) i historię, aby spróbować odgadnąć, co przyniesie przyszłość. Pierwszym singlem z albumu będzie „Ifigenia” i nie zdradzając zbyt wiele, radzę ci to sprawdzić. To ciekawa historia, która wiele ci powie o tematach naszej nadchodzącej płyty. Premiera singla 25 marca. Jak możesz się spodziewać, 2025 rok będzie rokiem na pełnej prędkości dla HATE. Będziemy intensywnie koncertować, aby promować Bellum Regiis i planujemy nie pozostawić kamienia na kamieniu. Więc do tego czasu, żegnajcie i wznieście toast za Nowy Rok! – czytamy na social mediach grupy.

Ostatni album Hate, „Rugia” ukazał się w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.